Jaką karte grafiki wybrać - proszę o pomoc!

Witam. 4 lata temu kupiłem pc córce: płyta asus M2N-E, procek athlon 64 x 2 dual core 5200+, pamięć 2gb, zasilacz 550w, grafika asus q3083 chyba z prockiem geforce 9600 lub 9800. I właśnie ta karta się teraz spaliła (wyskakują jakies poziome linie na ekranie). Naprawa tego nieopłacalna (trzebaby ją było rebalingować czy coś takiego ja to nazwałem kulkowaniem) Potrzebowałbym coś kupić tak do 300pln i tu właśnie proszę o pomoc. Wypadłem niestety z obiegu jeśli chodzi o wybór sprzetu i nie wiem czy lepszy Radeon czy nVidia. NVidia mi się spaliła po 4 latach więc może czas na Radeona. Pomóżcie proszę.

A może kturas z tych:

GIGABYTE Radeon HD6670 1024MB DDR3 128bit 800/1600 mhz

SAPPHIRE AMD Radeon HD6670 1024MB DDR3/128bit 800/1600 mhz

Takie same tylko inna firma #-o . Właśnie dlatego proszę o radę.

Do tego procesora to 9800GT to max i najlepszy wybór, gdyż mocniejsze karty i tak będą ograniczane przez procesor, a karta dobra nadal.

Ważne aby kupić z dobrym chłodzeniem, bo to podstawa… karty z kiepskim chłodzeniem się grzeją i później takie cuda są

poza tym najczęstszą rzeczą jakie się psują w kompach to właśnie grafiki i zasilacze

http://allegro.pl/evga-geforce-9800-gtx … 89211.html

Próbuj licytować.

http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 91-436170/ jedyny słuszny wybór w tej cenie. Jaki to dokładnie zasilacz?

Na tej karcie co miałem dziecku zacinały sie troche gry typu Heroes6 czy 7. Więc może lepszą kartę teraz, a za pół roku lepszy procek chyba że płyta główna za słaba?

Zasilacz CHIEFTEC 550W. Widze że oprócz IGREK wszyscy polecają nVidie. A ta karta którą mi poleciłeś jest lepsza od tych co ja znalazłem? Lepsza bo ma : DDR5 nie 3 i 256 bit nie 128 jeśli dobrze kombinuje?

Dzięki Bartek , ale kupuję tylko rzeczy nowe. Na urzywane mnie niestety nie stać.

Zgadza się, zasilacz akurat do tego radeona, poza tym jest nowy, ale ma jednego minusa, głośne chłodzenie, mimo wszystko wydajniejszy niż karty podane wyżej, sam mam tyle że na pamięciach GDDR3 ale na prawdę nie narzekam na tą kartę.

To mnie chyba namówiłeś , ale mam jeszcze pytanie: Czy warto co załóżmy 2lata wymienić wentylator w takiej karcie i czy jest możliwość zastosowania lepszego (może większego, chociaż większy nie zawsze lepszy) coolera do tej karty.

A taktowanie procka w twojej 600mhz w tamtej 800mhz? Ale szyna danych w twojej 256bit więc jakby to przemnożyć, chyba że źle rozumuje.

Standardowe taktowanie mam 640/960 podkręcone minimalnie na 700/1000, jeśli przeszkadza ci hałas karty można kupić takie coś http://allegro.pl/arctic-cooling-accele … 64317.html (fakt drogie ale pasuje i na inne karty) albo coś taniej np http://allegro.pl/arctic-cooling-accele … 48650.html

Taktowania w mojej są standardowo niższe bo jest to wersja pasywna, ale jak mówiłem wyżej w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz, ps zależy też jaka rozdzielczość, ale spokojnie sobie poradzi (battlefield 3 1280x1024 na high bez cięcia, GTA 4 taka sama rozdzielczość na średnich 35-40 fps, Mafia 2 i większość na średnich/wysokich.)

Z czystym sumieniem mogę kartę polecić.

No i kupiłem, ale powiem szczerze że sie musiałem troche najeżdzić. Dopiero w piątym sklepie ją dostałem. Z tą głośną pracą wiatraka to żeś mocno przesadził. Na 4 wiatraki które córcia ma w pcecie ten chodzi najciszej. Fakt że tamte zasuwają już 4 lata non stop.Dobra bo sie rozgadałem.

IGREK chciałem Ci bardzo podziekowac za pomoc i dobra radę. Pozdrawiam Ciebie i Radka i Bartka serdecznie. Jeszcze raz dzięki. Cześć.

Nie ma problemu, niech Ci się sprawuje jak najlepiej. Daj znać czy jest poprawa w wydajności w stosunku do starej karty.

Super, że igrek podał Ci HD4850 - zupełnie o niej zapomniałem…

Właśnie właśnie, jak się karta sprawuje? Poprawa jest?

Dzięki za pozdrowienia, również Ciebie pozdrawiam i życzę żeby karta chodziła jak najdłużej :wink:

Dziś będę przeinstalowywał system bo już strasznie zaśmiecony, potem poszukam najnowsze sterowniki i oddam stery córce. Ona na pewno od razu stestuje karte na jakiejś gierce. Jak mi zda relacje to Wam napisze co i jak. Trzymajcie się.