Jaką kartę grafiki wybrać?

Witam.

Mam prawdziwy dylemat…Ponieważ nie jestem w stanie od razu wymienić całego sprzętu na nowy , wymieniam po jednym podzespole, choc może powinienem zacząć od płyty głównej…ale ta jeszcze działa całkiem dobrze zatem wymieniam inne częsci , ale chciałbym myśleć nieco przyszłościowo.

Póki co mam płytę : ASRock P4i45PE(+) z obsługiwaną szybkością AGP 1x, 2x, 4x .

Chcę wymienić frafikę .Obecnie mam starą , poczciwą : GF FX5200 - 128 MB.

Znalazłem coś takiego :

http://www.allegro.pl/item143510565_asu … turbo.html

lub

http://www.allegro.pl/item145490406_pal … _rohs.html

lub

http://www.allegro.pl/item142404965_now … r_f_v.html

Może zupełnie coś innego niż te wskazane ? pozdrawiam i czekam na info…i porady.

p.s. proszę jednak by wasze rady oscylowały w granicach rozsądnej ceny do przyjęcia dla obywatela średniej klasy VI RP.

bierz ta.

Jak masz zamiar wymieniać po 1 części to po co marnować pieniądze, kupując stare podzespoły, raz kupisz np. proca, później płytę nawet z zintegrowaną, ram itp pod np AM2.

Guliwer, mam dla Ciebie dobrą radę. Na tej płycie głównej nie da rady “przyszłościowo”, proponuje pomęczyć się jakiś czas na tym co masz i odkładać na zupełnie nowy zestaw. Dodam że jestem w podobnej sytuacji (płyta z Socket A), tylko że ja mam złącze AGP 8x i (na razie) jeszcze mam w czym wybierać, mimo to odkładam na nową płytę główną AM2 + PCI Express itp. Po prostu nie stać mnie na zakup starych, tanich rzeczy… (wiem że to brzmi paradoksalnie).

Nie kupuj teraz karty graficznej na AGP bo później jak kupisz płytę główną ze złączem PCI-E to będziesz musiał drugi raz wydawać pieniądze na nową kartę graficzną na PCI-E. Poza tym ceny kart graficznych i innych podzespołów po świętach powinny się zmniejszyć.