Jaką kartę grafiki wybrać?


(Filifera) #1

Witam.

Mam prawdziwy dylemat...Ponieważ nie jestem w stanie od razu wymienić całego sprzętu na nowy , wymieniam po jednym podzespole, choc może powinienem zacząć od płyty głównej...ale ta jeszcze działa całkiem dobrze zatem wymieniam inne częsci , ale chciałbym myśleć nieco przyszłościowo.

Póki co mam płytę : ASRock P4i45PE(+) z obsługiwaną szybkością AGP 1x, 2x, 4x .

Chcę wymienić frafikę .Obecnie mam starą , poczciwą : GF FX5200 - 128 MB.

Znalazłem coś takiego :

http://www.allegro.pl/item143510565_asu ... turbo.html

lub

http://www.allegro.pl/item145490406_pal ... _rohs.html

lub

http://www.allegro.pl/item142404965_now ... r_f_v.html

Może zupełnie coś innego niż te wskazane ? pozdrawiam i czekam na info.....i porady.

p.s. proszę jednak by wasze rady oscylowały w granicach rozsądnej ceny do przyjęcia dla obywatela średniej klasy VI RP.


(Core 2 Duo) #2

bierz ta.


(Michal Kolatek) #3

Jak masz zamiar wymieniać po 1 części to po co marnować pieniądze, kupując stare podzespoły, raz kupisz np. proca, później płytę nawet z zintegrowaną, ram itp pod np AM2.


(Rybarkiewicz) #4

Guliwer, mam dla Ciebie dobrą radę. Na tej płycie głównej nie da rady "przyszłościowo", proponuje pomęczyć się jakiś czas na tym co masz i odkładać na zupełnie nowy zestaw. Dodam że jestem w podobnej sytuacji (płyta z Socket A), tylko że ja mam złącze AGP 8x i (na razie) jeszcze mam w czym wybierać, mimo to odkładam na nową płytę główną AM2 + PCI Express itp. Po prostu nie stać mnie na zakup starych, tanich rzeczy... (wiem że to brzmi paradoksalnie).


(michalj82) #5

Nie kupuj teraz karty graficznej na AGP bo później jak kupisz płytę główną ze złączem PCI-E to będziesz musiał drugi raz wydawać pieniądze na nową kartę graficzną na PCI-E. Poza tym ceny kart graficznych i innych podzespołów po świętach powinny się zmniejszyć.