Jaką kartę sieciową kupić?

jak coś jest do wszystkiego, to jest do…
Do laptopow powyzej @bystryy podal serie AX200 /rewelka/
Pod am.2 /Chyba już wszystkie lapki maja takie/.
No i sprawdź sobie przepustowość USB I PCI.

USB 2.0 - przepustowość 60MB/s = 480 Mbit
USB 3.0 - 10 razy więcej.

Średnia dla Polski: https://www.speedtest.net/global-index/poland#fixed 128 Mbit

Dalej uważam, że USB jest lepsze.

Tylko USB jest bardziej podatne na przerywanie ze względu na port. Kartę w PCI-Express wsadzisz do środka i siedzi, Zadko są przypadki, ze w slocie się zruszy i coś nie łączy.

Bardzo dawno nie miałem problemów tego typu, ale hej, to tylko moje doświadczenia z kartami WiFi na PCI i USB :slight_smile: nie będę nikogo na siłę nawracał :slight_smile:

Na jakiej częstotliwości jest teraz połączenie? Kliknij na ikonkę połączenia w pasku, masz przy nazwie sieci właściwości, wybierz to i zjedz do dołu. Jaka jest częstotliwość.

JAKI JEST PROBLEM. Co oznacza lepsze połączenie, lagi są, transfer jest niższy niż oferuje dostawca?
Laptop ma dobre karty w środku, byle uniwersalne barachło wiele tutaj nie polepszy.

Te karty działają gorzej niż taniocha na USB. Powodem jest to, że anteny są na dole, często pomiędzy biurkiem, żelastwem komputera a routerem. Do tego blisko elementów które zakłócają.
Lepsze będą, gdy da się antenę zewnętrzną. A jak dalej to kierunkową. Lepiej zamiast tego kupić AP kierunkowy i podłączyć przez LAN.

Aż mi oczy wypadły

A jajaca nie??

Jajca to tylko na hasło „Rzułdko”.

Dowiedziałeś się?

I dlatego dam ci pewna poradę. Dowiedz sie co to antena.
Ją zaś charakteryzuje pewien parametr o nazwie dBi. Im większą ma wartość tym lepiej.
To co pokazałeś ma 5 dBi.
Szukaj czegoś o większym dBi, o ile znajdziesz, lub czegoś co ma wymienna antenę na lepszą.
P.S. Oczywiście jest pewien warunek. Jak dBi anten routera jest słabe to cudów nie oczekuj.

Nie znajdzie. Szerokopasmowa 2.4 i 5 i do tego dookolna. Fizycznie niema. Sprzedawcy co prawda brednie wypisują i sprzedają jakieś laski długie nie wiadomo w jakim celu dla tych częstotliwość, może do UKF? Albo CB? Nie wiem, ale na pewno nie poprawiają WIFI. Kierunkowa poprawi, bo zrobi to kosztem zasięgu w inne strony, jak będzie pod 1 częstotliwość, to poprawi, bo spadną straty, jak zamontuje z talerzem, też, bo skoncentruje odbitą wiązkę. No i jakąś firmową, bo będzie dokładnie wykonana.

Z tym, że w laptopie ma panelową, która jest lepsza niż ten patyczek. Bez określenia problemu i podania parametrów łącza, niewiele można doradzić. Tylko podawać modele i o panie ta u mnie mega a tamta to syf, a u mnie to ta działa jak laleczka, a tamta to zero zasięgu. I tak sobie można gadać. :wink:

Moja rada, kup kierunkowy AP jakiś z 5 i 2.4, podłącz jako klienta i po kłopocie. Spełni wszystkie wymagania, ba może nawet jedną odbierać np. 2.4 a 5 udostępniać.

1 polubienie

Nie myl GHz z dBi. Dowiedz się na czym polega różnica.

Jak poszuka to znajdzie, bo są.

Nie załapałeś o co mi chodzi. Antena zestrojona dla 5GHz z zyskiem np. 5 dB będzie miała może z 1 dB dla 2.4Ghz. Zrobienie szerokopasmowej anteny na oba pasma z dobrym zyskiem jest szalenie trudne o ile w ogóle możliwe.

Po co do mnie piszesz? To nie ja zadaję to pytanie

To jest TEMAT a nie gdyby babcia miała wąsy, producencie anten.

Ja tam nie widzę śladów w postaci:

obraz

Ani „ponawiam, pytanie” nie było postem po twojej odpowiedzi (moderator musiałby kliknąć ikonę kosza - na swoim koncie „moderatorskim” widzieć post z czerwonym tłem jak nie grzebał w bazie danych disourse za pomocą luk) - wtedy taki przezacny znaczek się nie generuje z urzędu.


PW da się wyłączyć jak obszedł „Publiczny profil użytkownika jest ukryty.” (x-kom nie umie - profil trzeba mieć ustawiony na publiczny z jakiegoś powodu… i co dwa tygodnie pisze: „nie możemy się z tobą skontaktować”).

No i odpowiedź ma, tak, jeśli laptop nie posiada karty 5GHz, i stoi obok routera. W innym przypadku nie.

To ty ? :monkey_face: Ty. Tak bez obrazy. Jaki gatunek? Na pewno nie szympans. Za małe IQ

Skasuj to młody

Dziwne, miałem ich kilka i żadnych problemów nie miałem.
Poza jedną, TP-LINK TL-WN725N - bardzo mała antenka więc i zasięg tragiczny a co za tym idzie prędkości.
Poza tym każda spełniała swoje zadanie.

Ciągle w razie niemca mam TP-Link TL-WN821N, jak jest potrzebna zawsze odpala bez żadnych zgrzytów.

U mnie tę rolę pełni WN-822N :slight_smile:

Czyli jednak nie żadnych, ale bajer jest.

Ja u Asusa z routerami i kartami WiFi tanimi i droższymi nigdy problemu z żadnym modelem.