Jaką kartę sieciową?

Posiadam z97 pro gamer i chciałbym zakupić kartę sieciową ale jestem zielony. Czy jest w ogóle sens kupować kartę sieciową czy ta zintegrowana w płycie głównej jest do bani? Podrzućcie jakiś model.

Mam neostradę 10mb, livebox 2.0, na ethernecie i dość długi kabel około 20m chodź mógłbym go skrócić czy jest to konieczne?

Ja osobiście nie widzę celu w zakupie nowej karty sieciowej. Nie wiem co to za jednostka - 20 metrów kabla (metry bieżące, czy co?). Jeżeli tak, to nic nie musisz skracać - standard przewiduje około 100m.

To taki wynik w zupełności jest normalny?

121653647

W umowie masz napisane stałe 10 Mb czy do 10 Mb?

Zapewne ma do 10 Mb/s. Orange nie daje stałych prędkości. Ja już to wiele razy powtarzałem i jeszcze raz powtórzę bo nie wszystkie osoby wiedzą co to oznacza bo często wiele osób daje się nabierać na taki haczyk operatora, a później mają pretensje czemu nie mają pełnej prędkości. Powyższe “do” oznacza tyle, że oferta TP/Orange może działać u Ciebie z każdą prędkością mieszczącą się w przedziale od 1 do 10 Mb/s i nie podlega to reklamacji, nawet jeśli przez jakiś czas usługa świadczona była szybciej a potem prędkość jej świadczenia spadła. Zatem odpowiadam na pytanie czy taki wynik jest normalny? Owszem jest bo tak masz napisane w umowie.  

Karta szybkości ci nie poprawi.

Pewnie, że nie poprawi wyników.