Jaką kartę wifi


(Marcin24) #1

Witam. Posiadam laptopa z wbudowanym wifi lecz jego sygnał jest za słaby (mimo tego, że do nadajnika mam na prawdę blisko...) i chciałem się dowiedzieć jaką kartę kupić ? Czy w ogóle można ? Za internet (radiowy oczywiście :wink:) płacę abonament. Czy istnieją jakieś zewnętrzne anteny czy trzeba całą kartę ?


(Mhassi) #2

masz dwie opcje:

-kupno karty wifi na pcmcia z wyjściem na antene zewnętrzną i spróbować z jakąś małą antenką (w standardowym wyposażeniu) jeśli nie pomoże to musisz kupić antenę o większym zysku (a w takim wypadku czeka cie montaż na zewnątrz (balkon, dach)) i podłączyć ją do tej karty wifi na pcmcia.

  • opcja druga - kupujesz antene zewnętrzną (dachową) i AP wtedy nie potrzebujesz karty na wifi na pcmcia tylko wsytarcza ci to co masz w laptopie

(Bolo92) #3

Tylko raczej nie ma AP który by przyjmował H155 i wysyłał inną anteną.

Czyli prawdopodobnie potrzeba by Ci Ap z opcją AP Client i AP lub routera który by sygnał ponownie rozgłaszał.

Czyli Antena na dachu(H155)-AP z AP Client, RJ45 do routera lub AP, tryb Acces Point.


(Marcin24) #4

A możecie bardziej po Polsku ? :smiley: Ja mam antenę zewnętrzną (używana była razem z kartą do zwykłego kompa) i ona ma końcówkę taką do wkręcania (z bolcem w środku :P) Jaką kartę kupić do laptopa aby podpiąć tą antenę ?


(Ferdek31) #5

popróbu poszukać, chociaż to ciężka sprawa jakiejś karty wi fi pod usb z odkręcaną anteną, prawdopodobnie z wtykiem RP SMA, ale typ wtyku zależy od gniazda karty, no i oczywiście antenę zewnętrzną, najlepiej jakiś panel 8-12 dB jeśli by to nie działało z anteną przykręcaną, rodzaj wtyku oczywiście zależny od gniazda karty, ciężka sprawa, ale swego czasu było coś takiego na allegro, radziłbym Ci unikać Intela bo te karty nic nie wartają.


(Marcin24) #6

Mam jeszcze takie pytanie. Czy ta karta: KLIK! polepszy przynajmniej trochę sygnał wbudowanej karty wifi ? Teraz, gdy pada deszcz jest coraz gorzej z sygnałem, aż strach pomyśleć co będzie jak zacznie śnieg padać :stuck_out_tongue: