Jaką kartę wifi

Witam. Posiadam laptopa z wbudowanym wifi lecz jego sygnał jest za słaby (mimo tego, że do nadajnika mam na prawdę blisko…) i chciałem się dowiedzieć jaką kartę kupić ? Czy w ogóle można ? Za internet (radiowy oczywiście ;)) płacę abonament. Czy istnieją jakieś zewnętrzne anteny czy trzeba całą kartę ?

masz dwie opcje:

-kupno karty wifi na pcmcia z wyjściem na antene zewnętrzną i spróbować z jakąś małą antenką (w standardowym wyposażeniu) jeśli nie pomoże to musisz kupić antenę o większym zysku (a w takim wypadku czeka cie montaż na zewnątrz (balkon, dach)) i podłączyć ją do tej karty wifi na pcmcia.

  • opcja druga - kupujesz antene zewnętrzną (dachową) i AP wtedy nie potrzebujesz karty na wifi na pcmcia tylko wsytarcza ci to co masz w laptopie

Tylko raczej nie ma AP który by przyjmował H155 i wysyłał inną anteną.

Czyli prawdopodobnie potrzeba by Ci Ap z opcją AP Client i AP lub routera który by sygnał ponownie rozgłaszał.

Czyli Antena na dachu(H155)-AP z AP Client, RJ45 do routera lub AP, tryb Acces Point.

A możecie bardziej po Polsku ? :smiley: Ja mam antenę zewnętrzną (używana była razem z kartą do zwykłego kompa) i ona ma końcówkę taką do wkręcania (z bolcem w środku :P) Jaką kartę kupić do laptopa aby podpiąć tą antenę ?

popróbu poszukać, chociaż to ciężka sprawa jakiejś karty wi fi pod usb z odkręcaną anteną, prawdopodobnie z wtykiem RP SMA, ale typ wtyku zależy od gniazda karty, no i oczywiście antenę zewnętrzną, najlepiej jakiś panel 8-12 dB jeśli by to nie działało z anteną przykręcaną, rodzaj wtyku oczywiście zależny od gniazda karty, ciężka sprawa, ale swego czasu było coś takiego na allegro, radziłbym Ci unikać Intela bo te karty nic nie wartają.

Mam jeszcze takie pytanie. Czy ta karta: KLIK! polepszy przynajmniej trochę sygnał wbudowanej karty wifi ? Teraz, gdy pada deszcz jest coraz gorzej z sygnałem, aż strach pomyśleć co będzie jak zacznie śnieg padać :stuck_out_tongue: