Jaką karte wybrać GeForce 9600GT

(Djkostekxd) #1

Witam planuje od dłuższego czasu zakupić GeForce 9600GT czym dłużej je oglądam tym więcej mam wątpliwości jaką mam wybrać chodzi głównie o te Palit,Asus,Gainward,Nvidia,Gigabyte Czy te zmiany producenta zmieniają coś w wydajności tej karty?

Rozumiem,że lepiej wybrać kart typu Nvidia czy Asus,ale czy nie będzie wielkiej różnicy,gdy np wybiorę Palit.

Z góry dzięki :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Lcegielka) #2

Osobiście posiadałem rzez 4 lata kartę GIGABYTE taką z pasywnym chłodzeniem i podkręconymi o 22% taktami w stosunku do referencyjnej karty. Był dokładnie to model nVidia GeForce 9600GT Turbo Force od Gigabyte.

Jej takty to:

720 MHz taktowanie GPU

1008 MHz taktowanie pamięci rzeczywiste

2016 MHz taktowanie pamięci efektywne

1800 MHz taktowanie Shaderów

Karta nie miała wiatraczka, więc była bezgłośna. Przez 4 lata w ogóle nie miałem z nią problemów. Temperatury maksymalne to 72 stopnie przy grze w mafii 2 na maksymalnych detalach włącznie z PhysX oraz w rozdzielczości FULL HD. W innych grach jak np. Medal of Honor czy Hitman temperatura utrzymywała się na poziomie 52-54 stopnie. (pod kartą był zamontowany wiatraczek wyciągający gorące powietrze - taki za 9zł z allegro).

Kartę sprzedałem rok temu za 150zł. Teraz kosztuje taka w granicach 100zł, ale na licytacji nawet za 50 zł można dostać, więc proszę poszukać na allegro.

Osobiście polecam właśnie tą kartę.

(Kkoksu1100) #3

oznaczenia karty dotyczą podzespołów użytych do jej wyprodukowania…od solidności producenta i “przypadku” zależy zadowolenie z użytkowania…- kupując ,także

zależysz trochę od “przypadku”…odczuwalne różnice w użytkowaniu są względne - pod warunkiem,że Producent zastosował wymagane podzespoły ,wykonane z właściwych konponentów…

(Rradek22) #4
  1. Nie bierz PALITA

2. Nie bierz z pasywnym chłodzeniem !!

3. Producent jest bardzo ważny gdyż to on zakłada swoje chłodzenie, jak będzie lipne chłodzenie to karta będzie się grzać

4. Ja mam 9800GT od Gigabyte, jest to ostatni model z rev. 2.1 ma wydajne chłodzenie od Gigabyte i żadnych problemów oraz tryby 2D i 3D

(sadaj72) #5

To gainwarda też nie bierz bo to to samo tylko w innym kolorze, a tak na serio palit robił całkiem przyzwoite karty chociaż często dość głośne.

(Rradek22) #6

Akurat Palit karty z serii 9xxx robił bardzo marne z kiepskim chłodzeniem :lol: