Jaką karte wybrać. Trudny wybór

Witam

Mam zamiar kupić kartę graficzną.

Starą 7300GT podkręciłem o 54% ale to i tak nie wiele xD .

Interesują mnie karty w cenach od 300-500 zł.

Zastanawiałem sie już wiele razy i tyle samo razy zmieniałem zdanie.

Waham się pomiędzy Radeonem hd4850 (lekko wykroczył poza poza mój przedział cenowy ale znajdę tańszą ofertę.), Galaxy GeForce 9800GT, Galaxy GeForce 9600GT, oraz coś z rodziny Nvidia 9800.

Nie jestem zdecydowany więc proszę o pomoc przy wyborze najwydajniejszej karty graficznej.

Mile widziane wszelkie propoczycje także z poza kręgu kart wymienionych przezemnie.

Weź taką Sapphire Radeon HD4850 lub Gainward BLISS HD4850

Rozumiem, że zasilacz masz odpowiedni do tego typu kart.

Tak zasilacz jest nowy chieftec 400W.Fakt że słaby ale raczej tżymam sie zdala od prądożernych kart.

No własnie hd4850. Troche gryzom tego prądu niewiem czy podoła zasilacz. Poza tym są skargi na chłodzenie które sobie nie radzi z tymi kartami (prucz asusa).A mi zależy jeszcze na możliwosći overclocking’u.

Może łaskawie byś podał resztę konfiguracji swojego PC :smiley:

Niema sprawy już podaję xD .

AMD Athlon 64 4000+

DDRam2 (narazie) 1GB 667Mhz (w krótce będzie 2GB 800Mhz)

Płyta-Gigabyte (myśle że wystarczy)

Palit GF7300GT

Samsung 40GB (w krótce 640GB)

Chieftec 400W

Napęd, wiadomo i stacja dyskietek

No i tyle :stuck_out_tongue:

ten procek moze troche “blokować” karte, tzn sie proc nie bedzię mógł nadążyć :confused:

A może kupił byś nową podstawkę pod LGA775 + E5300 ?

spoko procek jest wydajny da rade.

Najwyzej moge podkrecic. Pytam tylko o kartę.

athlony to nie są królowie wydajności w grach , sam to widze

( u mnie wykorzystanie proca - 90-99% ,analogicznie karty grafiki -50-80% ;/ )

więc cie z góry ostrzegam

Ten athlon 4000+ jest najszybszym jednordzeniowym procesorem przewyższający wydajnośćią w GRACH nawet Niektóre słabsze dwurdeniowce. Puki co powinien wyciągnąć każdą grę.

uciągniąć to może ? i uciągnie, pytanie tylko w jaki sposób

Nawet najsłabszy dwurdzeniowy celeron jest lepszy od tego athlona

Ty chyba sobie kpisz, zobacz testy w grach. A zreszta miałem jeszcze dodać “NIEKTÓRE słabsze dwurdzeniwce”

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3333-22 - przykładowo pierwszy lepszy test.

Znam jego możliwośći jest przetestowany na Crysisie ,Stalkerze ,CoD4 i 5 .PESie 8 ,Fifie 08 i wszystko idzie super tylko na lepszej grafie i 2GB ramu.

Ale nie rozważajmy sie nad byle czym tylko wróćmy do tematu. nie potrzebuję porad nie związanych z tematem.

bierz hd4850…a procek faktycznie jest za słaby :slight_smile: …ja mam athlona x2 5000+ i do mojego 9600gt jest lekko za słaby…ale podkręciłem z 2,6 na 3.1 i śmiga aż miło :slight_smile:

A jak by tak tego Galaxy GeForce 9800GT???

sądzę że tej karty nie będzie hamował :stuck_out_tongue:

Trochę też może…ale ja bym sobie dokupił chłodzenie do procka i troche oc zastosowal…i brał bym hd4850…i powinno hulać :slight_smile:

Procesor nie będzie wyrabiał.

Moja propozycja płyta główna LGA775 + Intel PDC E5300

wez 9600GT i pomysl o nowy procku :slight_smile:

Ale to twoj wybor… twoje pieniadze.

Ja sadze ze u mnie procek na standardowych taktach ogranicza grafe a ty chcesz tak mocne grafy zastosowac do biednego 4000+.

Wiele nie zyskasz na zakupie jednej z tych kart.

pozdro

możliwe że też troche…ale ja bym podkręcił tego twojego proca…i hd4850 brał

Miał byc 4850 ale nie jestem takim napalencem na gry i troszke mi szkoda bylo dac te 200zl wiecej na radka.

W sumie jestem zadowolony, ale gdybym w grudniu nie brał notebooka to moj zestaw w tej chwil prezetowalby sie znacznie okazalej.

10JAroman10 jakie masz chłodzenie na procku?