Jaką kartę wybrać w mBanku?

Witam,

chciałabym założyć konto w mBanku

chcę wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić kartą w sklepach oraz płacić przez internet

którą kartę muszę kupić?

bo jakoś nie mogę znaleść takiej karty do wyboru

Ola

do siego! :wink:

jak przez neta to karte kredytowa

ale odkrywcze :oops:

eKONTO do celów które wymieniłaś.

do siego 2k10 roku! :slight_smile:

Najlepiej zadzwoń i się zapytaj od pracownika mBanku, bo tu ktoś może źle napisać

Do transakcji w realu oraz do wybierania pieniędzy z bankomatu służy w mBanku karta płatnicza a do płatności w Internecie tzw. eKarta. W Internecie i za zakupy w realu można też płacić kartą kredytową, ale nie można nią już wybierać pieniędzy z bankomatu - tzn. można, ale są za to prowizje i odsetki liczą się od momentu wybrania gotówki.

Bierz kartę debetową (nie kredytową). Dla niektórych “speców” każda karta = kredytowa.

Przez internet to możesz robić przelew. Jeżeli sklep nie ma takiej formy to dodatkowo bierz eKarta (najpierw przelewasz na nią odpowiednią kwotę i potem za pomocą niej płacisz w e-sklepie).

Ja polecam lepsze rozwiązanie :wink:

Od niedawna bank wydaje karty debetowe wypukłe, płaskie dalej też, ale możliwości płaskiej karty są mniejsze…

Karta debetowa wypukła, zachowuje się podobnie do kredytówki, tylko że korzystasz z kasy którą masz na koncie :wink:

Kartą debetową wypukłą zapłacisz również w internecie.

Przy wyborze sposobu płatności wystarczy zaznaczyć że płacisz kartą kredytową mastercard, i wsio :wink:

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ … ard-Debit/

Karta wypukła to się przydaje w żelazkach (imprintery), mbankowe płaskie debetówki są jak najbardziej otwarte na transakcje mo/to/io, tylko trzeba limity sobie ustalić ilościowe/kwotwe na mlince.

http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=81

ja mam ekonto i mam taką kartę http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ … index.html wypłacam normalnie z bankomatu, płacę nią w sklepach i jest za darmo. a przez neta robie przelewy albo przez mTransfer jak da rade. i jest git :stuck_out_tongue:

Dostałem dzisiaj karte kredytową z mBanku ( mam też konto :ekonto)

By nie placić odsetek od ręki to czy można przelać kasę na ekonto i pobrać ją w bankomacie ?

Może to głupie ,ale dopiero zaczynam sie uczyć jak obejść te naliczanie odestek j ak wypłacę gotówkę w bankomacie.

prowizja od wypłaty gotówki w bankomatach sieci Banku Zachodniego WBK S.A., Cash4You, eCard, Euronet2 na terenie Polski - 0zł

W pozostałych 5zł

Zajrzyj w link wyżej…

Z karty kredytowej mBanku nie da się przelać pieniędzy na eKonto. Zawsze, gdy kredytówką wybierzesz kasę z bankomatu, naliczą Ci prowizję i zaczną naliczać odsetki.

problem w tym , że nie kredytówką pobierałbym z bankomatu tylko debetówką ( ekonta) … ?

Niestety się nie zgodzę mi w różnych miastach w Polsce w bankomatach WBK czasem pobiera prowizje a czasem nie zależy od miasta(Kalisz, Wrocław - 0 zł; Lubin, Łeba - 5 zł). Co do pozostałych co wymieniłeś nigdzie jeszcze prowizji nie płaciłem.