Jaką kierownicę wybrać?

Witam.

Chciałbym kupić sobie kierownicę do komputera. Ostatnio kupiłem nowy i kilka NFS-ów do tego i chciałbym pograć na kierownicy a niestety stara jest zepsuta. :frowning:

Polecacie jakieś ciekawe? Mój budżet to 150 zł. Nie chcę zbyt dużo wydawać. :wink:

Najlepiej by było gdyby dało się ją kupić w MediaMarkt. :slight_smile:

Za 150zł w MediaMarkecie to kupisz bubel nie kierownicę która potrzyma pół roku a potem to będzie loteria.

Jeszcze 2 lata temu mógłbyś dostać bardzo dobrą Logitech Formula Force EX ewentualnie Logitech Formula Vibration, fakt była by używana, ale w tym przedziale cenowym była by najlepsza. Niestety od jakiegoś czasu ich już nie produkują chyba i dorwać taką kierownicę w dobrym stanie to cud. Ze swojej strony nie polecam żadnej kierownicy Apollo, miałem sam, kupel też i niestety porażka. Po pół roku nie nadawała się do niczego. Niestety podobnie ma się rzecz z pozostałymi kierownicami w tym przedziale cenowym do 200zł (nowe) to jest po prostu dno i długo nie wytrzymają, ale tak to już po prostu jest.

Ja mam może po prostu mam inny punkt patrzenia na sprawę kierownicy gdyż nałogowo ścigam się multiplayer poprzez rFactora, gdzie kierownica ma dość duże znaczenie zwłaszcza przy wymagających seriach. Przy NFS-ach raczej tego tak nie potrzeba i w sumie można brać w ciemno jakąkolwiek kierownicę. Wszystko zależy od gustu i ew. ergonomiczności (rozkład przycisków, pseudo-ręczny itp).

Logitech w sprawie kierownic ma monopol, ale głównie w większym przedziale cenowym. Przy niższych jest trochę gorzej, gdyż Logitech wycofał się najwidoczniej z tego rynku zostawiając pole do popisu innym, dużo gorszym rywalom którzy nie są w żaden sposób konkurencyjni z nimi. Ale niestety teraz powstaje czarna dziura, bo można kupić tanią kierownicę i pocieszyć się z rok maksymalnie, albo wydać sporo kasy i cieszyć się co najmniej 3 lata gdzie ma się dużo więcej możliwości (sprzęgło, kąt obrotu 900st, oraz przy najdroższych modelach gałka do zmiany biegów typu H). Za takie bajery trzeba niestety płacić i to nawet sporo, ale zależy co kogo interesuje i do czego mu się to przyda.

Wybór należy do Ciebie, masz do wyboru kilkadziesiąt kierownic właściwie o takich samych parametrach czyli kąt 90-100st., wyłącznie gaz i hamulec, w niektórych wersjach może być np. gałka od zmiany biegów (góra, dół) oraz ręczny, ale niestety nie jest to tak piękne jak się wydaje :slight_smile: Gałka jest połączona z jakimiś przyciskami na kierze, zaś ten ręczny to zwykły hamulec zazwyczaj. Tak więc takie bajery też nie do końca są funkcjonalne.

Sorki, że sie tak rozpisałem, ale mam dość tych świąt a nie ma co robić w domu :stuck_out_tongue: