Jaka klawiatura i myszka dla grafika?


(Modest14) #1

Witam

W najbliższym czasie planuję zakup nowej klawiatury. Ta, którą mam kosztowała niewiarygodnie dużo :o 20 zł, więc chciałbym ją zamienić na jakąś "fajniejszą".

Interesują mnie jedynie klawiatury ergonomiczne/łamane, ponieważ piszę bezwzrokowo dość szybko chyba z prędkością 8000 ZNG (może się mylę, dawno nie mierzyłem i mogłem się sporo kopyrtnąć :? ) chciałbym klawiaturę, na której po godzinie intensywnego pisania nie czułbym bólu czegokolwiek.

Budżet dowolny, rozglądałem się i klawiatury za więcej niż 800 zł nie widziałem, chyba że ta wyświetlana na blacie stołu :wink:

Zastanawiam się nad Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 (jej koszt to 139 - 199 zł), ale nie jestem pewny, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem styczności z tego typu klawiaturami.

PS: Klawiatura nie będzie mi służyć do grania w gry, tylko do wygodnego wykorzystania jej podczas pisania bezwzrokowego :slight_smile:

Proszę o rady i opinie.

Złączono Posta : 25.10.2007 (Czw) 22:44

Zapomniałem jeszcze dodać, że poszukuję myszki dla grafika komputerowego (dla mnie :smiley: ). Koszt do 300 zł jeśli klawiatura do 400 zł. Nie chciałbym więcej wydać niż 700 zł na obie rzeczy. Klawiatura ma pierszeństwo 8)


(Błażej) #2

Od kiedy to graficy używają myszek?

Kup sobie tablet

Co do klawiatury to bierz taką która ci się podoba bo jeśli używasz jej tylko do pisania to jakieś dodatki itp będa zbędne więc kalwiatura za 50 czy 500zł różnić się dużo nie będzie.

Z tego co wiem to od Logitecha produkują wygodne klawiatury


(Modest14) #3

Niektórzy graficy używają myszek zamiast tabletów, bo ich nie potrzebują. Klawiatura za 50 zł czy 500 zł różni się drastycznie komfortem pisania. Nie wiem czy piszesz bezwzrokowo i jak dużo. Ja właśnie pisze dużo i bardzo mi zależy na wygodzie, dlatego założyłem ten wątek.


(Błażej) #4

Wiem, że zależy ci na komforcie, ale czy kupował byś buty przez internet numer 44 bo z opinii użytkowników wynika że się wygodnie chodzi?

Zwróć uwage czy klawiatura ma tzw. podstawke gdzie można oprzeć nadgarstki.

Innej opcji komfortu nie widze, chyba że szukasz czegoś pokrytego futerkiem podgrzewanym :stuck_out_tongue:

Przejdz się do marketu gdzie klawiatury są na wystawie to możesz sprawdzić jak ci się na niej pisze


(Frog) #5

Coś w tym jest.

Każdy ma inne upodobania i trudno doradzać w kwestii komfortu.

To, że mi świetnie piszę się na klawiaturze typu flat, wcale nie musi oznaczać, że gdy usiądzie do niej ktoś inny będzie się mu pisało równie dobrze i wygodnie.

I to jest najlepsza rada jakiej można w tej sytuacji udzielić.


(Modest14) #6

Wprawdzie zależało mi na bardziej konkretnych odpowiedzach z propozycjami modeli ale i te porady są cenne. Może rzeczywiście pójdę do takiego marketu i sam sobie wybiorę najlepszą dla mnie klawiaturę.

Pozostała jeszcze sprawa myszki z wysoką rozdzielczością dla grafika. Jaką polecacie? Zupełnie się nie orientuję w obecnych modelach.


(Prywatnyof) #7

http://www.allegro.pl/item258678730_log ... laska.html

polecam, bardzo wygodna, krótki skok klawiszy, sam od niedawna mam i jestem bardzo zadowolony (też piszę bez wzrokowo) :stuck_out_tongue:


(Technik Elektro) #8

http://allegro.pl/item259461775_logitec ... _fvat.html

http://allegro.pl/item258656976_ms_wire ... _e24_.html

http://allegro.pl/item256682989_logitec ... _1533.html

komentarz jest taki że najdroższe modele są wyposażone w moduł bluetooth (stąd cena) więc powinieneś zaopatrzyć się w adapter bluetooth np. na usb (jeśli nie ma go w komplecie). oczywiście też są te zestawy z modułami radiowymi.

ciekawy zestaw :stuck_out_tongue: :

http://allegro.pl/item258682493_logitec ... at_gw.html


(Modest14) #9

Tylko jedna klawiatura z modeli, które proponujecie jest łamana, a taką wolę. Chyba jednak zdecyduję się na Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000. Wg mnie jest najbardziej dopracowana i spełni moje wymagania.

A jaką myszkę dla grafika sobie sprawić?


(Błażej) #10

Nawet kulkową.

W 1 poście się wypowiedziałem na ten temat, ale jak rysujesz amatorsko w paincie/photoshopie to najzwyklejsza myszka ci wystarczy.

Nie sugeruj się że jedne mają 2500dpi a drugie 5000dpi bo przy pracy w edytorach i tak różnicy nie zauważysz