Jaką klawiaturę kupić?

(Piotrn9) #1

Jako że klawiatura w moim laptopie coraz bardziej się rozpada muszę w końcu kupić nową. Problem w tym, że nie za bardzo wiem na co w przypadku takiego zakupu zwrócić uwagę, a w sklepie wybór duży zarówno pod względem marek, cen (od 30 do ponad 300 zł), wielkości i kształtów.

Mam obecnie HP Compaq Presario CQ56, więc przypuszczam że klawiatura tej samej albo zbliżonej wielkości co zamontowana w tym sprzęcie byłaby najlepsza ze względu na przyzwyczajenie. Poza tym czy lepsza będzie przewodowa czy bezprzewodowa?

(JNJN) #2

A może warto wymienić klawiaturę w laptopie? na oryginał.

Po co kombinować z zewnętrzną?

(Stormiak12) #3

No mi akurat o wiele wygodniej działa się na zewnętrznej tak więc jestem zdania, że autor może sobie kupić drugą. Sam mam akurat w lapku bardzo niewygodną klawiaturę tak wiec wolę mieć drugą. 

Mam ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/1446101

Logitech - no tania nie była ale to w zasadzie jedyna jej wada. Bardzo dobrze działa, wygodna podstawka pod nadgarstki tak więc myślę,że jakbym miał wybierać to pewnie kupiłbym jeszcze raz. 

(Piotrn9) #4

Kwestia ceny. Kiedy dowiedziałem się ile kosztowałaby mnie wymiana klawiatury uznałem że może taniej będzie kupić zewnętrzną (choć sprawdzałem tylko w jednym punkcie napraw więc może jeszcze się rozejrzę). Poza tym nie wiem czy moja obecna klawiatura w ogóle kwalifikuje się do naprawy.

Z drugiej strony z klawiaturą zewnętrzną byłby ten problem że nie bardzo miałbym ją gdzie ustawić na moim biurku na czas pisania.

W każdym razie dzięki Wam obu za sugestie i chętnie przyjmę następne :slight_smile: