Jaką klawiaturę kupić?

Jako że klawiatura w moim laptopie coraz bardziej się rozpada muszę w końcu kupić nową. Problem w tym, że nie za bardzo wiem na co w przypadku takiego zakupu zwrócić uwagę, a w sklepie wybór duży zarówno pod względem marek, cen (od 30 do ponad 300 zł), wielkości i kształtów.

Mam obecnie HP Compaq Presario CQ56, więc przypuszczam że klawiatura tej samej albo zbliżonej wielkości co zamontowana w tym sprzęcie byłaby najlepsza ze względu na przyzwyczajenie. Poza tym czy lepsza będzie przewodowa czy bezprzewodowa?

A może warto wymienić klawiaturę w laptopie? na oryginał.

 

Po co kombinować z zewnętrzną?

No mi akurat o wiele wygodniej działa się na zewnętrznej tak więc jestem zdania, że autor może sobie kupić drugą. Sam mam akurat w lapku bardzo niewygodną klawiaturę tak wiec wolę mieć drugą. 

Mam ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/1446101

Logitech - no tania nie była ale to w zasadzie jedyna jej wada. Bardzo dobrze działa, wygodna podstawka pod nadgarstki tak więc myślę,że jakbym miał wybierać to pewnie kupiłbym jeszcze raz. 

Kwestia ceny. Kiedy dowiedziałem się ile kosztowałaby mnie wymiana klawiatury uznałem że może taniej będzie kupić zewnętrzną (choć sprawdzałem tylko w jednym punkcie napraw więc może jeszcze się rozejrzę). Poza tym nie wiem czy moja obecna klawiatura w ogóle kwalifikuje się do naprawy.

Z drugiej strony z klawiaturą zewnętrzną byłby ten problem że nie bardzo miałbym ją gdzie ustawić na moim biurku na czas pisania.

 

W każdym razie dzięki Wam obu za sugestie i chętnie przyjmę następne :slight_smile: