Jaka komenda do instalacji Knoppix'a 6.4.4?

Witam.

Chciałem zainstalować Knoppix’a 6.4.4 na dysku twardym, przeczytałem że komenda instalacyjna dla wersji od 3.3 do 5.0.1 w trybie tekstowym to knx-hdinstall, dla późniejszych wersji była to komenda knoppix-installer, wpisałem ja ale wyświetla się komunikat o tym że nie ma takiej komendy, i teraz nie wiem jakiej komendy użyć do zainstalowania knoppix’a. Proszę pomóżcie.

Z góry dzięki.

iperius93 , nie trzeba żadnych komend do instalacji Knoppiksa. Wystarczy wejść w: ikona LXDE, System, Install KNOPPIX to hard disk

Dzięki. Znalazłem tą opcje. Tylko czy to będzie instalacje w trybie Graficznym ? Czy przy instalacji w trybie graficznym Knoppix nie usunie wszystkiego co mam na dysku ? czy mogę wskazać konkretną partycje ? ponieważ na innej partycji mam Windowsa zainstalowanego i ważne dane. nie wiem czy ten poradnik jest poprawny http://linuxiarze.pl/knoppix.html ale według niego Knoppix potrzebuje całego dysku a nie konkretna partycje. Czy to prawda?

Na to by wychodziło, że tylko takie instalacji są dostępne, więc lepiej nie ryzykuj.

Knoppixa możesz wypróbować korzystając z maszyny wirtualnej np. VirtualBox, albo poszukaj innej lekkiej dystrybucji z odpowiednimi opcjami instalatora. W Twojej sytuacji - dwa systemy operacyjne , konieczne jest, aby instalator mial opcję: “Ręczne partycjonowanie dysku” i wtedy nie uszkodzisz sobie Windowsa.

Pamiętaj jeszcze o tym, że najlepiej z poziomu Windowsa wydzielić sobie wolne nieprzydzielone miejsce - które potem w instalatorze linuksa podzielisz na partycje ( / ; /home ; swap) i przypiszesz im punkty montowania.

Ważne jest też, żeby przed operacjami na dysku partycje Windowsa zdefragmentować.

Dzięki Wielkie za szybką odpowiedz.

iperius93 , ja miałem bardzo duże problemy z graficznym instalatorem i mi usunęło wszystko. Polecam LinuxEdu-CD. Knoppix może dostarczyć baaardzo dużo gier i programów (wersja DVD) lub tylko potrzebne programy (wersja CD), ale na to trzeba przeznaczyć raczej cały dysk. Możesz zawsze na pendrivie zainstalować Knoppiksa.

Strona domowa LinuxEdu-CD: http://www.linux-educd.pl/

Download (wersja podobna do Knoppiksa): ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/dist/lin … ucd051.iso