Jaką komórkę wybrać do słuchania muzyki!?

Chodzi mi o szybkość działania, a nie o potęge symbiana, a poza tym wolałbym mieć telefon bez symbiana niż W960i z symbianem, bo poprostu system jest w nim tragiczne, jak testowałem ten SE, no to nie byłem pod wrażenie tej komórki.

Niestety niepasuje mi mp3 , bo jak będe rozmawiał z moją dziewczyną? Mam już powoli dość dźwięku K750i( nie jestem fanboyem -_- )… Porównywałem w sklepie dziś W810i W880i , i praktycznie nie ma takiej rewelacji jakiej oczekiwałem . Nokia N73 mnie zadziwiła jakością dźwięku (nie dlatego , że tyle osób ją proponowało poprostu ma bardzo dobry dźwięk), chciałbym sprawdzić jeszcze W960I ale nie mam okazji ,sprawdzę w przyszłym tygodniu tą komórkę … A w międzyczasie może jeszcze ktoś mi doradzi jakiś inny model … :stuck_out_tongue:

Dzięki za wszystkie posty ,mam nadzieje ,że coś jeszcze wymyślicie :slight_smile:

Pozdrawiam MicBMW

klopas , Załóż się ze mną, że połowa z nich nie miała nawet w ręku żadnego telefonu z symbianem :stuck_out_tongue: .

Nie każdemu symbian jest potrzebny! !!

Z mojej strony to symbian to jest minus telefonów…

  1. Często się zawiesza

  2. powoduje resetowanie telefonu

Według m,nie nie potrzebny jest Divix w telefonie. Na grzyb wgrywać film 700 mb na kartę pamięci załóżmy 2 gb??? 2 filmy i już nie ma wolnej pamięci! (licząc że wcześniej na kartę było wgrywane mp3, fotki, teledyski itp.)

Bardzo często filmy 700 mb kratkują się podczas oglądania…

No to nie ma sensu wgrywać 700 mb żeby się popisać, przed kolegami że mój telefon to potrfi…

Najlepiej skonwertować sobie plik 700 mb do mp4 z wagą max 200 mb

Nie opłaca się kupować telefonu z symbianę do odtwarzania mp3.

No może oprócz Sony Ericsson W950i symbian jest głównie przystosowany do odtwarzania muzyki.

Taa… a symbian, to jednak nie tylko Divix, którego wolał bym mieć niż nie mieć, ale masa innego oprogramowania przydającego się w codziennym życiu, no, ale kto nie widział, to mówi, że to jest minus. Jak się umie korzystać z możliwości Symbiana, to nie ma się problemów z restartowaniem, czy zawichami. Może zamiast krytykować krok do przodu jakim jest symbian w telefonach, po prostu naucz się z nim obchodzić, wtedy będzeisz inaczej śpiewał :x

no to jak wcześniej napisałem, ze nie dla kazdego jest symbian. Ja uważam go za zbędny w moim przypadku

Teraz są aplikacje w javie które umożliwiają czytanie plików doc. pdf. xls (dość przydatne) wcześniej tylko symbiany to umialy.

można zaoszczędzić kilka zloty rezygnując w z telefonu z symbianem i kupić za to np. jakieś fajne słuchawki

słuchawki, tak? :smiley:

jednak system napisany w javie to nie to samo, co symbian, czy WM i daleko jeszcze do tego #-o

Ale dobra dobra, dla ciebie nie Symbian i sam o tym mówisz i tyle. Tyle, że z biegiem czasu programy na symbiana będą większością na rynku, a java dla narybka który nie toleruje Symbiana :stuck_out_tongue: i zawsze się tacy znajdą… ale rozumiem :wink: nie każdy fon na javie obsługuje mp4 :frowning: i odtwarzacza od tak nie wgrasz, a na symbiane masz masę oprogramowania do kilkunastu formatów multimedialnych.

Dla mnie symbian to tak jak windows xp w komputerze :smiley: Bez symbiana to tak jakbym miał korzystać np. z linuksa, czy innego badziewnego oprogramowania. K-9 ty widać, że nie miałeś bliższego kontaktu z komórką z symbianem i nie masz w tych sprawach zielonego pojęcia. Ja też tak mówiłem jak ty dopóki nie kupiłem sobie pierwszej komórki z symbianem, ale dobra też cię trochę rozumiem…Ale naprawdę uwierz mi, że Nokia N73 z symbianem ma lepszą muzykę niż jakikolwiek telefon Sony Ericsson z serii “W” (pod warunkiem zmienienia standardowych słuchawek na lepsze i wgrania programu LCG Jukebox). I wiele osób tak uważa i ja sam testowałem pod względem muzycznym wiele telefonów i właśnie najlepiej wypadła ta nokia. Pozdrawiam.

No, ale jak się czyta :wink: o takiej N73 recki, czy testy, to zapamiętuje się tylko wady, bo co można napisać na forum jeśli wszyscy polecają?? No właśnie wadę. Z resztą ogólnie przyjęło się już, że symbianowce to się tnie i same z tym problemy, których na oprogramowaniu java nie ma. Zwróćcie jednak uwagę, że ten przeklęty symbian ma większe zalety od wad [-X A co do zacięć, to trzeba się umieć obchodzić z telefonem, a nie bez sensu walić paluchami po numerycznej :wink: Fakt faktem, że czasem i tak coś przytnie, ale to nie co 3s, żeby nie mogło się z tym żyć :idea: Każdy ma swoje zdanie, ale widzę, że kilka zdań tutaj to tylko suche fakty z innych artykułów o Symbianie i N73 :smiley: Symbian nie parzy.

PS. nawet na javie telefon się może sam wyłączyć i nie chodzi o baterię :slight_smile:

Miałeś kiedyś Linuksa? Czy chlapiesz słowami? A co do tematu to wyszła kaszanka. Kolega chcę kupić telefon a wy mu o symbianie . Mój kolega ma już 3 telefon z symbianem i nie narzeka. Stary : bierz jakąś nokię najlepiej N73 .

a wiesz że można dawać filmy na fona o rozmiarze 320x240 z 192kpbs bitrate obrazu i 48kpbs bitrate dźwięku i wtedy film zajmuje 100mb? :stuck_out_tongue:

No właśnie, to jest nawet zalecane :slight_smile:

no to filmy i tak trzeba konwertować czy ma się symbiana czy nie :stuck_out_tongue:

Ja podałem tak min. rozmiar filmu avi do mp4…

jak ja przerabiałam filmy to czasem firmy wychłodziły mi w rozmiarze 350 mb :D:D:D:D:D

ale dlatego, że dawałem wysokie bit rate obrazu. w sumie rozmiar dość duży ale jakość obrazu HD Mobile :P:P:P:P:P:Pheheheheh

nie trzeba, tylko można, bo .avi i tak pójdzie na symbianie :stuck_out_tongue: Poza tym można do .rmvb i wtedy kompresja jest większa od .mp4 i też na javie nie pójdzie… trochę offtop się robi.

Witam :slight_smile: Dzięki za wszystkie wasze posty ^^ Dzisiaj kupiłem Nokie N73 , pierwsze wrażenie bardzo dobre . Czas pokaże czy to był dobry zakup .

Proszę admina aby zamknął ten wątek .

Pozdrawiam MicBMW .

W 100% dobry wybór :smiley: Jakby nie paru forumowiczów, którzy mieli kontakt z symbianem no to byś pewnie skusił się na stary i mulący się Sony Ericsson w810i, czy coś w tym stylu. Pozdrawiam i życzę miłego korzystania z nowego telefonu.

Ja N73 mam ok. miesiąca i wrażenie jeszcze lepsze niż to pierwsze :P. Dobry wybór !