Jaka konfiguracja RAM'u będzie wydajniejsza?

Witam. Mam pytanie obecnie posiadam 4gb ramu (2x2) 1333MHz CL9 czy dokładając 4gb hyperx CL9 1600 MHZ będę miał wydajniejszy kumpóter czy lepiej wyłożyć te wolniejsze kości i zamotowac samego hxyperx. Prosze o odpowiedź

Nie, ponieważ moduły o zegarach 1600MHz zostaną ustawione na 1333MHz (wszystkie modułu zrównane zostaną do najwolniejszego).

Dodane 22.10.2013 (Wt) 19:59

Dużo większe znaczenie ma ilość pamięci niż taktowanie (tłumaczenie: lepiej mieć więcej 8GB pamięci RAM 1333MHz niż 4GB 1600MHz).

nie zauważysz różnicy wcale nawet gdybyś chciał szukać minimalnych różnic

Czyli w końcu lepiej zamontować samego hyperx’a czy dołożyć do tego co mam? I drugie pytanie jak to będzie wyglądało z wydajnością w grach, jest jakaś różnica ?

będzie różnica tylko przy grach, które skorzystają z większej ilości ramu ale przy bardzo wysokich lub wysokich ustawieniach i mówię tu o tych najcięższych tytułach jak Crysis3 BF3/4

Ale czy zamontować samego hyperx’a czy dołożyć do tego co mam? Bo sam hyperx jest 1600mhz a z tymi było by 1333mhz

Cześć,

to zależy w ilu % wykorzystujesz obecną pamięć. Jeśli więcej niż 70%, montuj obie. Jak mniej, wystarcza ten 1600 MHz.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd