Jaka konsola do gier dla początkującego gracza?


#1

Witam

Zastanawiam się nad prezentem na święta jako pierwszą konsolę do gier tylko jest taki problem że ja się nie znam się na konsolach do gier, jaką konsolę polecacie dla początkującego i czy w tych czasach opłaca się kupować PS3 lub Xbox 360 czy lepiej kupić PS4 lub Xbox One?

Czekam na odpowiedzi :smiley:


(Drobok) #2

Ja bym brał xbox one, odpalisz w większości przypadków gry z x360 a do tego będziesz miał nowe tytuły. 


(Blest) #3

Bierz ta na której masz więcej znajomych.


(matidobryworms13) #4

Kup PS4. Ta konsola jest praktycznie bezawaryjna, pad ma niemal idealny, konstrukcja bardzo przekonująca i dobrze się komponuje z meblami w salonie, ciekawa oferta gier i wygodny interfejs użytkownika. Żeby grać na multi online musisz opłacać abonament PlayStation Plus a to daje dużo korzyści m. in. darmowe gry co miesiąc, zniżki w PS Store. No i PS4 potrafi wiele operacji zrobić w tle a nawet w trybie czuwania (Stand-By). Poczas trybu czuwania zużywa tylko 7W :smiley:


(gwynnbleid) #5

Zdecydowanie PS4. Xbox 360 i ps3, to juz starsza generacja konsoli. PS ma mnóstwo możliwości. Ponoć w 2016 doczekamy się PSnow( streming gier z serwerów SONY). Oczywiście kosztuje ok. 40$ ale masz ponad 100gier dostępnych od ręki. (cena za 3 miesiące).


#6

Wybór padł na PS4 bo jest mniejszy niż Xbox One. Czy warto kupić PS4 w wersji 500GB?


(silvver) #7

To znaczy o co pytasz? Czy bardziej warto 500GB czy 1TB?  

Sprowadza się to tylko do Twojej wygody. 500GB wystarczy ale jak będziesz mieć kilkanaście gier zainstalowanych to będziesz musiał coś usunąć :stuck_out_tongue: Jak masz kasę to weź od razu z 1TB i szukaj nowszego modelu (CUH 12XX) który ma mniejsze zużycie prądu i jest cichsze. 

 Zależy np czy będziesz kupować dużo tytułów w dystrybucji cyfrowej i czy masz szybki Internet :stuck_out_tongue:  Czy może będziesz bardziej kupować wydania pudełkowe? Weź pod uwagę, że nawet jak masz grę na płycie, to po włożeniu do PS4 instaluje się ona automatycznie na dysku, więc miejsce jest potrzebne zawsze (potem są dociągane patche z Internetu). Oczywiście zainstalowaną grę można z dysku usunąć. Czyli jak zamierasz grać w większą ilość gier (a raczej pograć trochę w tą, trochę w tamtą i tak z ponad 10 tytułami:P) to weź większy dysk. Jak np zamierasz sobie grać przeważnie w GTAV i tam jedną czy dwie gierki to może być 500GB. 

Wymagania z pudełek gier ps4: Order wymaga 50GB, infamous first light 13GB, God of War 3 42GB, kolekcja Uncharted 46GB, TLoU 48GB, Killzone 40GB, Destiny 40GB, Driveclub 17GB.