Jaką konsolę wybrać?

Mam 1400 zł. Chciałbym kupić konsolę do gier ponieważ mój komputer jest już za słaby na nowe tytuły.

Znalazłem dwie oferty.

http://www.euro.com.pl/konsole-playstat … -gry.bhtml

Oraz

http://www.euro.com.pl/konsole-xbox-360 … orts.bhtml

Obie kosztują 1299 zł.

Przyjmuje każde sugestie…

Pozdrawiam. :smiley:

Bierz PS3. Jeżeli masz odpowiednią sumkę to będzie najlepszy wybór. Wachlarz gier jest ogromny i można przeżyć stratę niektórych exów z X360, a i obsługa Kinnecta nie należy do najlepszych.

Dodatkowo jak nie interesuje cię za bardzo Move to w Ultimie jest promocja:

http://www.ultima.pl/konsola_playstatio … _gb/i9651/

PS3 za 889, a resztę możesz przeznaczyć na gry.

Dimm zgadzam się. Miałem okazję pograć na PS3 i na Xbox’ie oraz na ich kontrolerach ruchu. Jeżeli chodzi o tą drugą sprawę to PS3 wydał się prostrzy w obsłudze i są fajne gry na PS Move. Co do gry na padach. Na x’ie grałem w sumie 3 godziny a na PS3 około godziny. Choć mniej czasu poświęciłem na grę PS’owi to wydał się, tak samo jak z move, prostrzy i również zgodzę się co do wachlarza tytułów.

Tematu nie zamykam ponieważ chcę też wysłuchać jak przedstawią mi Xboxa jego użytkownicy.

No ja również miałem Xbox 360, ale musiałem go sprzedać na rzecz wyżej wymienionej PS3. Pad to kwestia sporna, ale bardziej się bym przychylał do tego tworu MS. Na prawdę dobrze się na nim grało w Halo, albo Call of Duty. Najbardziej mnie chyba bolał Gold. Musiałem płacić tyle co “reszta świata”, a nie mogłem korzystać z niektórych funkcji przeznaczonych wyłączenie dla US, albo GB. Fajną opcją jest instalacja gry na dysku co sprawia że gra się bezgłośnie. Dashboard przebija wszystko. Legendy o awaryjności można od razu wyrzucić. Obie konsolki są aktualnie dobrej jakości, a niektórym nawet Faty 40Gb żyją do tej pory. Dobre jest również to że w PS3 możesz włożyć każdy dysk, a w Xbox 360 trzeba polować na WD Scorpio Blue i flashować. Co nie jest wygodne gdy nie chce się przepłacać za dysk. No i jeżeli mamy telewizor HD i interesujemy się również filmami to napęd BL powinien mieć dla nas duże znaczenie mimo słabszej prędkości odczytu. Jak bym miał wybór to nadal brałbym PS3.

PS3 wydaje się dobrym wyborem. Ale jeszcze poczekam na opinie Xbox’owców.

Jeżeli chodzi o gry multiplayer to wątpie ponieważ internet u mnie wyciąga ledwie 40 kb/s.

Więc interesuje mnie tylko granie na padach i move’ach.

Tyle opinii ile użytkowników, ale zdecydowana większość jest za komfortem pada w strone XBOXa jednak, ale wszystko zależy od siebie samego.

Przejdź się do Media Markt czy Saturna. Tam są zawsze na wystawie obie konsole i można pograć.

Osobiście za czym jesteś.?

miałem PS3 i Xboxa360 kupiłem okazyjnie używane PS3 za 500zł , Xboxa za 450zł z 2 padami i 2 grami i , szczerze nie dałbym więcej bo to strata kasy , jak już to używkę za parę groszy a jak się znudzi to sprzedać ,mi po miesiącu się znudziła jedna i druga konsolka, dla mnie jakbym miał 1400zł to wolałbym dozbierać i składać PC coś pod LGA 1155

jako użytkownik obu konsol stwierdzam że Xbox bardziej mi podszedł pady rewelacja ilość gier trochę większa niż na PS3 i tańsze ,Xbox Live Arcade Games to coś co najbardziej mi się podobało niektóre gierki świetne np Shadow complex

Zdecyduję się chyba na PS3 w zestawie z move. Między innymi wybrałem PS3 za move. Jest dużo lepsze i bardziej mi się spodobało niż kinect.

A co do ulepszania komputera to też brałem to pod uwagę. Ale zdecydowałem się na PS3.

Jeśli chodzi o pady

Xbox 360:

  • pad rewelacyjnie trzyma się w dłoni,

  • rozmieszczenie gałek i wszystkich przycisków jest wręcz idealne,

  • jest dobrze wyważony,

  • “grzybki” są jednak (wg mnie) zbyt małe, przez co nie są precyzyjne.

PS3:

  • standardowy wygląd,
  • trzymając go ma się wrażenie, że trzyma się kiczowatą podróbę,

  • za lekki (IMO).

  • gałki precyzyjne, lecz ich położenie daje wiele do życzenia względem tych z Xboxa.

Jeśli chodzi o mnie to wolę zdecydowanie kontroler z Xboxa. Jeśli zaś chodzi o konsolę to oprócz gier, Blu-Ray i różnicach w grze online (w PS3 grasz za darmo) ja nie widzę różnicy.

Witam,

odnośnie wyboru konsoli - jeśli ma Ci służyć wyłącznie do grania, to musisz spojrzeć na bibliotekę gier i wybrać tą, na której jest więcej interesujących Cię tytułów. Natomiast, jeśli ma Ci służyć jako bardziej uniwersalna platforma - wybierz PS3. Możliwość odtwarzania płyt Blu-Ray, darmowy dostęp do Internetu sprawia, iż jest to bardziej wszechstronna od X360.

Dzięki za dobrą radę. ;D Co do padów to każdy ma swoje gusta. ;D Jestem w trakcie przeglądania biblioteki gier na konsole.

O wyborze poinformuje was kończąc temat.