Jaka książka do C++?


(Filek 007) #1

Witam, chciałem się nauczyć programowania w C++. Gdzieś kiedyś słyszałem tu na forum, że Symfonia C++ jest dobrą książką. Szukałem w wilu sklepach internetowych i nie znalazłem. Czy mógłby ktoś podać linka z tą książką w miarę tanią ceną?

Jeśli jest jakaś inna dobra książka o C++ proszę podajecie tytuły.

Obecnie umiem HTML, CSS i uczę się PHP

Pozdro


(Leszek Glinowiecki) #2

Od siebie polecam ksiażkę:

"Szkoła programowania. Język C++." Steven'a Praty.

Zakupiłem ją w salonie EMPIK-u 2 miesiące temu za cenę 99zł. Na Helion.pl jest także dostępna w tej samej cenie.

Odnośnie Symfonii C++ także słyszałem wiele dobrego, ale nie mogę tego zweryfikować, bo miałem tylko chwilę styczności z paroma jej rozdziałami w PDF-ie.


(system) #3

Symfonia C++ Standard to świetna książka dla początkujących programistów, dla osób, które już coś potrafią i chcą troszkę ambitniejszej lektury to polecam C++. Elementarz hakera


(Filek 007) #4

Dzięki za linki.

raczej mnie nie stać na tą książkę, ale jeżeli lepsza od Symfoni C++ jestem wstanie poczekać i ją kupić. Chciałbym sie dużo nauczyć a jestem początkujący. Znam zaledwie HTML, CSS i troszke PHP


(Fiołek) #5

Z Symfonii dowiesz się dużo, bardzo dużo. Można ją u autora kupić za bardzo niską cenę. O książce Steven'a Praty nie mogę nic powiedzieć bo nawet o niej nie słyszałem.


(Filek 007) #6

no właśnie ja też i proszę o opinie użytkowników którzy ją przeczytali


(DanKar) #7

Ja początkującemu programiście polecę ze swojej strony 2 pozycje:

  • Symfonia C++

  • Thinking in C++

Z tym, że pozycja 1-sza jest typowo dla początkujących programistów.


(GL1zdA) #8

Symfonia jest dobra do jednokrotnego przeczytania - później praktycznie się do niej nie wraca. Jest rzeczywiście niezła, ale zaawansowane rzeczy są dopiero w jej 'sequelu' - Pasja C++.

Co do Prata, to nigdy mnie nie przekonywały jego ksiązki - nie wyróżniały się niczym spośród innych.

Ja uczyłem sie z 'Język C++' Stroustrupa - kobyła straszna, ale informacje z pierwszej ręki - od twórcy języka.

Jest Thinking in C++ - czytałem po 'Języku C++'. Niezła, pozwala poukładać sobie wiele rzeczy, ale dobrze jest znać choć trochę tego języka.


(D Kielbania) #9

jeżeli jesteś początkujący to tylko symfonia. Prosty język, wszystko dokładnie omówione link


(Qarlos) #10

Bezapelacyjnie Symfonia, jak dasz rade to grzeb w sklepach internetowych, lub na aukcjach. Książka na prawdę jest świetna, bezboleśnie wprowadzi Cię w świat c++.


(Tomaj001) #11

Ja bym polecał: "Symfonia C++ standard" Jerzego Grębosza świetna książka i jest prosta w zrozumieniu dla początkującego programisty w C++ :slight_smile:


(ERROR22) #12

Witam.

A może książka C++ dla każdego wydawnictwo Helion ( http://helion.pl/ksiazki/cppdk.htm) ? Osobiście uważam że jest bardzo dobra, wszystko dokładnie opisane i zilustrowane kodem przykładowych aplikacji.