Jaka książka do nauki C# na Visual Studio 2010 i .NET 4.0

Witam,

proszę o porady, jakie książki polecacie, do nauki C# na platformie .NET 4.0?

Język C i C++ znam w miarę nieźle, aczkolwiek moją bolączką zawsze były listy i wskaźniki (nad tym jeszcze popracuję, jak znajdę jakiś dobry kursik na necie).

W C# zacząłem zabawę jakieś pół roku temu, aczkolwiek mówię o jakiejś naprawdę prostej zabawie - robienie prostych aplikacji konsolowych, prostych aplikacji okienkowych (XAML), jakieś tam bajery z Graphics2D itp. Zabawę z C# zacząłem równolegle z Javą, aczkolwiek o wiele bardziej podchodzi mi C#.

Szukam jakiejś książki, która pomoże mi od prawie podstaw ogarnąć C#. Najlepiej, gdyby książka była napisana niedawno (zmiany w .NET 4.0), bo wiadomo, że zmian było sporo. Od prawie podstaw, a więc nie jest konieczne, żeby miała kilka pierwszych rozdziałów poświęconych na zmienne, pętle itp., aczkolwiek jakby było, to też bym sobie wszystko powtórzył. Naturalnie szukam pozycji w języku polskim, napisanych przystępnym językiem, bez zbędnego lania wody.

Z tego, co czytałem na necie, to ludzie polecają Język C# 2010 i platforma .NET 4:

http://selkar.pl/images/4/48/jezyk-c-20 … 202084.jpg

Co Wy na to? Może jakieś inne propozycje tytułowe?

Dzięki z góry za pomoc.

mam ją w wydaniu C# i .NET 3.5 - nawet niezła :wink: Kupiłem bo była w świetnej promocji w księgarni Matras - niecałe 5 dych.

Ale książka uczy od podstaw C#, czy wymaga podstaw? Jest przyzwoicie i zrozumiale napisana?

Książka ta wymaga podstaw, ale z tego co pisałeś wynika, że je masz. Nie powinieneś mieć problemów z jej czytaniem. Książka ta jest więcej niż zrozumiale napisana :slight_smile: Jeśli jednak się wahasz, to możesz sobie wykupić ograniczony czasowo dostęp do e-booka na stronie ibuk.pl Język C# 2010 i platforma .NET 4.0 (jeśli jesteś studentem uczelni technicznej, to całkiem możliwe, że masz dostęp za friko do tej księgarni - musiałbyś dowiedzieć się w dziekanacie).

BTW z racji tego, że pozycja ta nie jest zbyt tania, warto się zastanowić, czy nie zaczekać trochę i nie kupić nowej wersji, która ma ukazać się w połowie lipca br. w j. angielskim Pro C# and the .NET 4.5 Framework. W nowym wydaniu pojawi się m.in. omówienie podstaw tworzenia aplikacji Metro-style.

Możesz rozwinąć myśl? Co to za program i o co się pytać? :slight_smile:

@McDracullo

Taka możliwość przysługuje studentom PP:

Dostęp do źródeł elektronicznych z komputerów zlokalizowanych poza siecią PP, np. z komputerów domowych

Dostęp i warunki korzystania z e-zasobów

Nie wiem, czy jest to jakiś program, czy po prostu ta uczelnia ma takie fory :stuck_out_tongue: W każdym bądź razie warto się zapytać, czy inne uczelnie nie oferują czegoś podobnego (nic się przecież na tym nie traci).

Już wiem - PG też z nimi współpracuje :wink: