Jaka książka do systemów operacyjnych jest najlepsza?


(Lord218) #1

Witam.

Nie wiem czy to odpowiedni dział na takie pytanie, więc jeśli jest coś nie tak to proszę moderów o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Potrzebuję dobrej książki do nauki przedmiotu systemy operacyjne. Miałem zamiar zakupić “Systemy operacyjne” Tanenbauma, ale nigdzie nie mogę jej dostać.

Jeśli możecie polecić mi jakąś dobrą pozycję to będę bardzo wdzięczny. A może ktoś z was wie gdzie jeszcze można kupić tego Tanenbauma?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.


(Chillout) #2

Allegro:

http://allegro.pl/tanenbaum-rozproszone … 86464.html

Przejechać się do większego miasta i do empiku.


(Lord218) #3

Szukałem w Lublinie w empikach i księgarniach i nic. Jak znalazłem w końcu na merlin.pl to zamówiłem, a po tygodniu dostałem wiadomość, że nie mają jej jednak na stanie i zamówienie nie zostanie zrealizowane.

PS: Co sądzicie o tych dwóch tytułach:

  1. http://allegro.pl/systemy-operacyjne-st … 45926.html

  2. http://allegro.pl/silberschatz-galvin-p … 12521.html

?


(roobal) #4

Tylko z Empikiem jest tak, że niekoniecznie musi być na sklepie, ostatnio sam szukałem książki, która teoretycznie powinna być dostępna w każdej księgarni, w dwóch Empikach jedynie na zamówienie, ale pani powiedziała mi, że jak sam zamówię, to wyjdzie mnie taniej, nie wspomnę już, że muszę jeszcze specjalnie dojechać 20km do miasta, w którym jest owy sklep, więc kompletnie mi się nie opłaca :wink:

Wracając do tematu, sprawdź jeszcze w szkolnej, bądź miejskiej bibliotece, mają tam często ksiązki typu Linux. Biblia. Windows. Biblia. itp., w których szczegółowo powinny być dane systemy operacyjne. Najlepszym źródłem wiedzy są oficjalne dokumentacje i podręczniki dostępne w wersji online na stronach twórców, przynajmniej jeśli chodzi o systemy na wolnej licencji.


(somekind) #5

Silberschatz & Galvin to jest taka biblia, której chyba na wszystkich uczelniach wymagają. To jest książka o budowie i pracy systemu operacyjnego, o podziale na warstwy, zarządzaniu procesami i wątkami, pamięcią operacyjną, itd.

Tylko to chyba nie ma związku z przedmiotem “systemy operacyjne”. :wink:


(Lord218) #6

A może wiecie gdzie, oprócz allegro można zakupić którąś z tych książek?