Jaka książka o Javie


(Bartekviper) #1

Mam pytanie. Jaką książkę polecacie programiście PHP, który zna troche podstaw C++. Chodzi o książkę o Javie. Myślałem nad "Java 2. Podstawy". A wy co polecacie?


(Sawyer47) #2

Ja tam mam tylko "Java. Leksykon kieszonkowy", więc polecić nic poważnego nie mogę, ale chcę tylko zwrócić uwagę na wersję Javy jaką opisuję książką, jeżeli jest to dla Ciebie ważne, zwróć na to uwagę.


(Bartekviper) #3

W Javie się bardzo nie orientuje. Wydaje mi się, że mimo roku wydania (2003) to jest nadal aktualna. Czy plecasz coś z nowszych pozycji?


(Sawyer47) #4

Przeglądnąłem Java.Leksykon kieszonkowy i w sumie nie dodano dużo od JDK 1.4... więc jak chcesz, sam dobrze się nie orientuję w Javie.

Zobacz może to: http://helion.pl/ksiazki/pkjav2.htm , to jest rozszerzona wersja tego leksykonu. Jest w miarę nowa, tyle że tu jest niezbędne minimum. W sumie sam szukam dobrej książki o Javie, więc poczekam aż ktoś inny coś poleci :slight_smile: Po poczytaniu paru opinii wychodzi, że do wyboru jest m.in. Thinking in Java, Java 2 Podstawy, Java 2 Techniki zaawansowane, Java. Kompendium programisty. Co wybrać sam nie wiem...


(Cranegger) #5

Witam! To mój pierwszy post tutaj. Może ktoś zna mnie z 4programmers.net :slight_smile: Tam nazywam się Crane.

Co do książki to polecam "Core Java 2 Podstawy" + "Core Java 2 Techniki zaawansowane".

Później zostaje już praktycznie tylko dokumentacja.


(The Mail Of Mi2) #6

Moim zdaniem nie warto wywalać takiej kasy. Kup sobie "Praktyczny Kurs Java" za trzydzieści coś złotych. A że Java ma świetną dokumentację i zasoby tutoriali, resztę możesz ciągnąć z neta(http://www.java.sun.com/).


(N1k0) #7

Jeśli chcesz podstaw Javy, to Thinking in Java jest calkiem OK. Nauczysz sie podstaw i nie tylko, a jeśli masz zamiar pisać w Javce wiecej, to często bedziesz do tej książki wracał.