Jaką książke lub kurs polecicie?

Cześć.

Za niedługo chciałbym się udać do liceum na profil mat-inf-fiz gdzie chciałbym kształcić się w dziedzinie programowania, ale nie znam się aż tak na systemach i sprzęcie komputerowym. Jeśli moglibyście podać tytuły książek lub ebooki, z których

poznałbym dogłębnie sprzęt i system komputerowy. A jeśli chodzi o programowanie to uważam że idzie mi całkiem nieźle, bo po przeczytaniu 4 lekcji zacząłem pisać proste programiki wykonujące obliczenia (naukę zacząłem dopiero wczoraj).

szukaj w tym dziale

Do C++ polecam Thinking in C++ oraz Synfonie C++

Chyba zostałem źle zrozumiany.

Chodzi mi o kurs, książkę lub jakiś ebook, który pozwoli mi dogłębnie poznać system i sprzęt komputerowy

no to chyba raczej nie programowanie :)Wiesz, ja byłem na profilu mat-inf w liceum. Teraz jestem na drugim semestrze na polibudzie na informatyce. Doszedłem do wniosku że obsługa komputera i znajomość sprzętu to nie informatyka :stuck_out_tongue: Z własnego doświadczenia wiem, także proponuje zacznij się uczyć C/C++, bo na studiach kiedyś na bank bedziesz to mial :slight_smile:

A może ta: Podstawy systemów operacyjnych.

Wystarczy użyć google i poszukać, popatrzeć na opinie osób które miały książkę w ręku :).

Być może dlatego zostałeś źle zrozumiany, bo zadałeś nieprecyzyjne pytanie.

Co rozumiesz poprzez system i sprzęt komputerowy? Czego konkretnie chcesz się dowiedzieć?