Jaką książkę wybrać? - Język C#

Witam. Jako, że natknęła mnie chęć nauki jakiegoś języka programowania muszę wybrać sobie jakąś lekturę, tylko nie mam pojęcia jaką. :smiley: Język programowania jaki wybrałem po konsultacjach ze znajomym informatykiem to C# (Si Szarp). Wiedzę z programowania mam taką jakiej uczą w technikum informatycznym, czyli żadną. Potrzebuję, więc książki takiej typowej od podstaw. Szukałem w necie jakichś e-booków, ale taka nauka na kompie to wiadomo… Zdecydowałem się więc na książkę/książki(?). Co polecacie?

Pozdrawiam. :wink:

Polecam Ci:

Sekrety języka C# (c-sharp)

Andrzej Stefańczyk

http://www.zlotemysli.pl/prod/6219/sekrety-jezyka-c-c-sharp-andrzej-stefanczyk.html

Książka zupełnie od podstaw, na początek jak znalazł.

Jak już ją ogarniesz będziesz gotowy na cięższe materiały.

Temat w sumie dość często się pojawia. Warto po prostu przejrzeć aktualną ofertę księgarni i tyle :slight_smile: Ja polecam tą książkę:

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/104381/jezyk-c-2010-i-platforma-net-40.html (dziś pojawiła się w księgarni)

http://www.amazon.com/2010-NET-Platform-Andrew-Troelsen/dp/1430225491 (wydanie oryginalne, tj. w języku angielskim, tej same książki)

"Tytuł kierowany jest do doświadczonych programistów i studentów informatyki " - to raczej nie dla mnie.

Chyba zdecyduje się na “Sekrety języka C#” Andrzeja Stefańczyka.

Dzięki, pozdrawiam.

Edit. A co powiecie na tą książkę? “C#. Rusz głową!”. Jest dosyć świeża, bo z kwietnia tego roku. Będzie dobra dla zielonego?

Książki z tej serii w zasadzie są pisane jakby dla nowicjuszy. Ściągnij przykładowy rozdział ze strony helionu i sam się przekonaj, czy ten styl pisania Ci pasuje. :slight_smile:

Może video kurs? Tu możesz zobaczyć jak wygląda tego typu przekazywanie wiedzy:

Zamówiłem już “C# - Rusz głową”. E-booki, video kursy jakoś do mnie nie przemawiają. Nauka na kompie to nie to samo co książka… Mam nadzieję, że czegoś się nauczę. Dzięki za propozycje i pozdrawiam! :wink: