Jaką kupić kartę graf.?

Wymagania karty gf 9800 minimum 500W i wątpię aby na 400tce pociągnął długo.

Minimum 500W no-name :), co daje jakieś 300W dobrego zasilacza :slight_smile:

…chyba wersji GTX+ mocno podkręconej

Mam sprzęt z podpisu, w tym 9800GT, na zasilaczu 430W Pentagrama, więc nie słuchaj opinii, że potrzebne Ci 500W lub więcej. Jeżeli jesteś przywiązany do GeForce to oczywiście możesz się zdecydować na 9800GT (jestem z niej bardzo zadowolona) lub 9800GTX, ale radzę Ci przejść jednak na ATI bo 4770 i 4850 są wydajniejsze. Tak naprawdę nie warto przywiązywać się do jednej firmy; przede wszystkim liczy się wydajność, a ta jest jak wiadomo raz po jednej, raz po drugiej stronie.

Dalej sobie czytaj te bzdury co piszą producenci kart na temat mocy zasilacza to daleko zajdziesz

mocload.png

mocload.png

zestaw testowy masz tu

http://pclab.pl/art36361-4.html

Q9650 jest bardziej prądożerny od E6300

Karta jak i procesor zasilane są z linii +12V, Chieftec GPS 400W na tej linii ma 348W, w przypadku posiadania 9800GT lub HD4770 zostaje spory zapas mocy na przyszłe modernizacje.

Tu masz nieco porównań 9800GT GS, 9800GTX+ i HD4850 GS oraz potwierdzenie, ile pobierają pełne zestawy z w/w kartami.

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test-g1&strona=1

witam odwiedziłem pobliższy sklep S-com i sprzedawca powiedział że najlepszym rozwiązaniem dla mojego sprzetu będzie Geforce 9800 GT (gainward) vs Geforce 9600 GT (Gigabyte) lub Geforce 9800 (Gainward). Dostałem wydruki powównawcze które zawierają info o mocy pobieranej rzez te karty i kolejno

1 - 95W

2 - 95W

3 - 105W

Zostałem także poinformowany, że patrząc na powyższe dane mój zasiacz (400W Schieftec) w zupełności wystarczy.

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem który w związku z tym wątkiem moim zdaniem można juz zamknąć

Pozdrawiam

…a Ty słuchaj sprzedawcy :? wybierz lepiej cos z ATI - najlepiej ten HD4770 - w tym przedziale cenowym brak porównania do 9600GT i 9800GT.

czytałeś testy z poprzednich postów? ciekawe linki…

teraz to juz tym bardziej mozna zamknąć temat, kupiłem GF 9800GT Gainwarda 1024M DDR3 256B CRT DVI HDMI, po zmaontowaniu wszystko działa idealnie a co najważniejsze chodzi GTA IV a to wszystko bez wymiany zasilacza :slight_smile: