Jaką kupić kartę graficzną 300-400zł

Moja obecna karta gtx 560 raczej skończyła już swój żywot, ciągłe artefakty, tracenie rozdzielczości. Wiec potrzeba jest wymiany, w gry raczej nie gram, jedyne do czego mi służy stacjonarny to system, filmy i pakiet biurowy. Nic więc, więc wymagań nie mam sporych. Karta może być używana nawet. Jeśli miałbym wybrzydzać to priorytetem jest cicha praca. Jakieś polecicie? Rozejrzałem się i wstępnie wyszło że w tym budżecie gtx660 lub gtx760. 

To ja może będę miał nietypową propozycję.

 

Jeśli w gry nie grasz i nie planujesz grać, to Twoje propozycje są delikatnie mówiąc chybione. Proponujesz karty dość wydajne jednak, ale po co Ci one, jeśli nie wykorzystasz ich potencjału? Przyzwyczajenia użytkowników raczej rzadko się zmieniają, analogicznie jest z używaniem sprzętu - posiadamy sprzęt i go wykorzystujemy w określony sposób przez lata. Jedni dużo piszą lub tworzą prezentacje w pakietach biurowych, inni edytują pliki graficzne lub wideo i dźwięk, część należy do grupy określanej jako gracze. Twój profil nie wymaga silnej karty graficznej, więc…

 

Może lepiej podaj całą specyfikację sprzętową. Dlaczego? Jeśli nie masz procesora z kartą zintegrowaną, to może lepiej byłoby kupić jakiś procesor właśnie z kartą? W ten sposób będziesz miał maksymalnie cicho i chłodno, żadna karta dedykowana nie dorówna przedstawionej przeze mnie opcji. Spokojnie starczy Ci karta zintegrowana.

 

Jeśli jednak już posiadasz procesor z kartą, to wtedy można myśleć o jakieś karcie z pasywnym chłodzeniem i w tej cenie znajdzie się coś nowego, choć nie musi być tak wydajne, jak przedstawione przez Ciebie grafiki. A nowe zawsze lepsze w takim wypadku, gdy nie potrzebujesz dużej wydajności, bo masz pełną gwarancję i pewny zakup.

Procesor i7-920

Plyta gigabyte ex58-ud5 

RAM też? 16GB 

Może być też prosta karta byle by udźwignąć wodotryski Windows 10. Moc karty przyda się jedynie przy renderowaniu filmów czasem. 

 

 

Wygląda, że nie ma integry?

 

HD7770, R7250X, GTX750Ti, GTX660Ti - wybór należy do Ciebie, byle z gwarancją.

Jeżeli priorytet to cisza,nie byłbyś zainteresowany Sapphire HD 7950 3GB OC,zastanawiam się nad wymianą swojej,a do full hd wystarcza w każdej grze?karty nawet w 3D nie słychać.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7950_3gb_nadchodzi_slabszy_brat_hd_7970?page=0,1