Jaką kupić kartę graficzną?

Witam, aktualnie posiadam taki sprzęt jak w opisie… na początku chcę zmienić kartę graficzną a potem ewentualnie płytę główną z procesorem + zasilacz … Mam ograniczony fundusz i chciałbym kupić używaną kartę graficzną bo na nową nie ma co liczyć… do 200 ZŁ aktualnie mam Asus EN 7900GS i działa elegancko :slight_smile: dałem za nią 100zł i za tyle również ją zamierzam sprzedać, myślałem nad kartą Nvidia Geforce 9800 GT(X) troszkę przekracza mój limit bo trzeba dać około 300zł lub troszkę tańszą ATI Radeon 3870 około 250zł, jaką kartę mi polecicie ? musi być tania, co najważniejsze mało prądożerna no i oczywiście wydajna :wink: tak żebym np. w Gta IV zagrał w 1920x1080 bez żadnych problemów :wink: proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam

Polecam Ci radeona 4850.

http://allegro.pl/radeon-hd-4850-512mb- … 33789.html

Karta jest w sam raz, nie droga i wydajna.

Miałem ją przez dłuższy okres czasu i mogę ją Ci śmiało polecić.

No niestety przy tej grze i takiej rozdzielczości to nie ta grafika a najważniejsze nie ten procek.

to o tym możesz zapomnieć przy tym budżecie.

na moim 7900 GS gram w rozdzielczości 1400x900 czy jakoś tak i się nie przycina … w dzień mam 20-25 fps, w nocy około 18-20, w zestawienie GPU ta 4850 ma 3 razy więcej punktów i nie pociągnie w 1920x1080 ? ;/ wychodzi na to że jak chce poczuć jakąś różnice to od razu muszę kupić grafe za 500zł… bez sensu

W grach odczujesz ogromną różnicę. Tylko, że akurat GTA 4, lubi też wielordzeniowe, wysoko taktowane procesory.

Freedom - mam podobny zasilacz jak ty Modecom Premium 350 Wat i mam pytanko czy jak kupię powiedzmy tą 4850 to moja zasiłka wytrzyma ? mam zamiar kupić jeszcze proca jakiegoś x4 ewentualnie x3…

Moc wyjściowa dla 12V:

MC 350W = 300W

Premium 350W = 220W

Premium = Feel III. Co prawda “trójka” była znacznie lepsza od Feel I i II, ale nadal pozostawała konstrukcją po prostu słabą. Może udźwignie, ale szkoda ryzykować.

jaki zasilacz mi polecicie do 100zł ? milewidziane linki z allegro…

Fortron 400-450W.