Jaką kupić macierz dyskową

Witam. Posiadam 2 dyski zewnętrzne WD Elemens 25A3 USB i WD Ext HDD 1021 i chcę kupić macierz dyskową na 4 dyski. Jaką mi polecacie?

Do mnie, taka przemawia:
https://www.gigaserwer.pl/macierz-xcubesan-xs5226s-2u-single-controller-intel-xeon-d-1527-quad-core,t24786/3/27/66

Jakby PiS dawał 10.000 zł. miesięcznie, to dlaczego nie.

To napisz ile tych zasiłków masz a będziemy wiedzieć jaka klasa cenowa dla Ciebie.

Chcę macierz na 4 dyski. 2 mam, które napisałem na początku.

Napisałeś, że masz dwa dyski ZEWNĘTRZNE :wink:
Napisałeś, że chcesz kupić MACIERZ DYSKOWĄ :wink:
Teraz piszesz, że chcesz te dyski wsadzić do macierzy? :wink:

Mnie się wydaje, że Ty potrzebujesz konsumenckiego NAS-a, np: Synology a nie macierz.

Tyle, że do takiego NAS-a najlepiej jest włożyć 4 takie same dyski. I muszą to być dyski 3,5" a nie zewnętrzne… :wink:

Przecież mogę wyciągnąć dyski z obudowy i wsadzić je do macierzy dyskowej.

Ja nie napisałem, że „nie możesz”. Ja napisałem, że „najlepiej jest włożyć 4 takie same dyski” z akcentem na TAKIE SAME.

A w macierzy dyskowej muszą być takie same dyski?

Co do zasady „spokojnej głowy” - to tak - powinny być takie same (i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pojemność).

Panowie, co do zasady i dla spokojnej głowy, to dyski się miesza, aby wykluczyć zakup wadliwej partii :slight_smile:

Dyski powinny do siebie pasować typem oraz (najlepiej) rozmiarem.

A jak idą postępy z macierzami SSD i NVMe dla potrzeb domowych i małego biznesu?

Tu masz - Qnap TR-004 Tower (TR-004) - Macierz dyskowa - Morele.net

Ja mam 2 dyski. Jeden 2TB,a drugi 4TB, to będzie lipa z macierzy.

A no będzie :joy:

Lub 2 TiB się będzie marnować.

Np.: łącząc w RAID0 dwa pojedyncze dyski WD 500GB, będą one widziane przez system jako 1 dysk o pojemności 1 TB. Kiedy łączymy różne dyski uzyskana pojemność jest dwa razy większa od najmniejszego, a prędkość dwa razy większa od najwolniejszego.

Ale wirtualnie nie podzielisz 4 TiB na 3 dysk.

Ale w macierzy nie trzeba łączyć dysków. Każdy może pracować oddzielnie.