Jaka kurtka na zimę

Cześc Jestem na etapie poszukiwania jakiejś fajnej kurtki na zimę.Chcę sobie kupić kurtkę lekkka, jednoczesnie ciepłą ( może byc z jakąś podpinką). Zależy mi na odpornośći na deszcze ale w wiadomo warunkach miejskich ( nie zamierzam w deszczu maszerować kilka godzin). Co polecicie?

Oczywiście kurtkę dobreprogramy.pl :wink:
https://www.dobreprogramy.pl/ImagePublications/Custom/Kurtki/pomaranczowa.jpg

2lajki

Ja ostatniej zimy marzłem w kurtce z podpinką co jest przeciwdeszczowa i bez dobrego polara pod było źle. Znajomi próbowali mi wmówić że za długo podczas jesieni miałem podpinkę i się przyzwyczajałem.

Chyba 5 lat już śmigam w jednej i tej samej N3B, ciepła, nawet jak ostro wieje i pada to praktycznie tego nie odczuwasz.
Zakrywa dupsko, wielki kaptur zapewniający świetną osłonę przed wiatrem.
Świetne kieszenie, można sobie schować ręce i kupę innych rzeczy.
Jedyny minus to futro na kołnierzu kaptura, jak jest mokro to nasiąka…

1lajk

Kup taką z puchem czy tam pierzem nie wiem jak fachowo się nazywa. Ja taką miałam 3 lata, z Mango za niecałe 200 zł. Niestety po wielu praniach ten pierz się ubił, ale była lekka i ciepła. Nawet przy -20 i swetrze pod spodem dawała radę.

ta jest ok 125 zł

Pranie z piłkami tenisowymi ponoć pomaga na zbitą zawartość kurtki.
Niby rozbija i zapobiega zbijaniu pierza czy co to tam jest.

Problem w tym, że mi się po tych paru zimach nie miało co zbić, bo tam już nic nie było prawie. Pierz wyłazi niestety i kurtka się zrobiła za cienka.

Podszyj kocem.

Podbijam N3B albo coś podobnego, szukaj też pod nazwą “Alaska”.
Kiedyś ktoś ją mi tutaj polecał w innym temacie, nabyłem i jestem ukontentowany.
Tylko szkoda że nie można tego futerka ściągnąć…

Ta pomarańczowa co zalinkował @WODZU trochę za cienka mi się wydaje na zimę, wolę takie grubsze i cięższe. Ale jak kto woli.

Ja najbardziej lubię kurtki 3 w 1 czyli z wypinanym polarem - jesienią mam kurtkę samą, zimą z wpiętym polarem, a na wiosnę i lato samą bluzę i cały sezon obskoczony :slight_smile:

Pamiętajcie, że “zima stulecia” idzie. Taką z podpinkami mam na motor, to jest super praktyczne.

Może jakaś kurtka od Denley? Ostatnio mieli w sklepie spore promocje na kurtałki: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie-275.html . Taką typową zimową z ociepleniem kupisz za niecałe 200 zł.
Jest też sporo przejściowych ( i szczerze powiedziawszy to przy obecnych zimach przechodziłem w Wawie więcej czasu w takiej przejściowej i w ciepłym swetrze pod spodem niż w typowo zimowej kurtce…).