Jaka licencja w MS Visual Studio Express 2012

Witam.

Mam małe pytanko MS Visual Studio Express 2012 jest darmowy czy trzeba płacić za niego ???

Gdzieś czytałem, że trzeba sie zarejestrować na stronie MS żby dostać klucz, tylko nie wiem właśnie czy jest to darmowy klucz na zawsze, czy darmowy na jakiś czas, czy po prostu płatny.

Jak by ktoś się oreintował w tej sprawie było by miło, gdyby się podzielił tymi informacjami :slight_smile:

 

Z góry dziękuję.

VS w wersji express jest darmowy, ale nie wolno za jego pomocą wydawać płatnych aplikacji i ma kilka ograniczeń.

Visual Studio Express jest darmowy. Trzeba go tylko bezpłatnie aktywować poprzez zalogowanie się kontem Microsoft lub wpisanie klucza aktywacyjnego (zależnie od wydania).

aha, zarabiać nie mam zamiaru potzrebny do szkoły tylko

:stuck_out_tongue:

 

z góry dziekuje

 

navii, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

To w takim razie program jest bezpłatny - musisz go jedynie aktywować. Po sprawdzeniu okazało się, że:

  • wersja 2012 wymaga użycia bezpłatnego klucza aktywacyjnego;
  • wersja 2013 wymaga zalogowania się na konto Microsoft.

Oczywiście cały czas mówimy o wersji Express.

tak tak, Express. A jak go zarejestruje to jest to na jakiś czas czy bez ograniczeń czasowych ?

Bez ograniczeń czasowych.

 

O jaką wersję Visual Studio dokładnie chodzi (for Windows Desktop, for Web itp.)?

MS Visual Studio Express for Desktop

W przypadku wersji Desktopowej wszystko przebiega zgodnie z podaną przeze mnie procedurą. Link do rejestracji wyświetli się do instalacji programu.

Aktywacja wygląda inaczej tylko w przypadku wersji dla smartfonów z Windows Phone.

A to spoko, do szkoły w zupełności wystarczy :slight_smile:

Ogólnie, jeżeli nie masz jakichś konkretnych wymagań, wersja 2013 jest mniej kłopotliwa przy aktywacji.

Coś się zmieniło i wersji Express nie można używać komercyjnie?

Można wykorzystywać komercyjnie, nie ma problemu nadal.

Tak też mi się wydawało. Ktoś tu wprowadza w błąd.

Czy to jest pewne? Wcześniejsze wersje na pewno można było wykorzystywać komercyjnie.