Jaka lokata

(Stormiak12) #1

Doradzicie gdzie warto jest otworzyć lokatę na 5000 zł?

(Madafaker) #2

Najlepsze lokaty bankowe. Ranking: styczeń 2019

(fobo) #3

Idea Bank, Lokata 3,8%, bez zakładania/posiadania konta itp, założenie, obsługa przez internet:
https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-hit

(pocolog) #4

Ile na takiej lokacie zarobi przy kapitale 5000zł przez 3 miesiące? 50zł? :wink:

(skrzek) #5

ale to nie umiesz policzyć?
3,8% jest w skali roku, czyli 1/4 tego w 3 miesiące i minus Belka.

(pocolog) #6

W takim razie ile tobie wyszło?

(skrzek) #7

nawet mniej, ale co z tego???

(pocolog) #8

Najpierw myślałem że nie zauważyłeś pytania retorycznego, później że podejrzewasz iż nie umiem liczyć, a teraz to już nie wiem o co ci chodzi :wink:

(marcin20000) #9

Kupić Funty, jakby nie doszło jednak do Brexitu to +20% jednego dnia :wink:
Joke.

(skrzek) #10

Co dało Twoje pytanie retoryczne? Że lokaty są nisko oprocentowane (ta w Idea Banku, jest i tak wysoko, ale o powodach nie ma tu potrzeby mówić). Niestety to nie lata '90 gdy lokaty wszędzie miały ~10%

(pocolog) #11

W moim mniemaniu miało uświadomić bezsensowność takiej inwestycji :wink:

(marcin20000) #13

Reklamujesz firmę, czy informujesz o swojej głupocie ;-)?
Wrzuć w Google frazę doradcy + GetBack i zobaczysz w jakie gówno dla prowizji ludzi ubrali.
Przykład skrajny, ale jak chodzi o coś ważnego, to nie ufaj nikomu. Szczególnie komuś, kto za sprzedaż ma kasę.

(Frog) #14

Pytanie było o lokatę, nie o inwestycję.
Nie chcąc się wiązać z bankiem rachunkiem oferta IdeaBanku wygląda na ten moment najlepiej ze wszystkich.
Kokosów z tego nie będzie, ale zawsze lepiej mieć te 38 zł więcej niż ich nie mieć.

(marcin20000) #15

Jasne, tylko "pytanie i… “ufanie doradcy, bo on się zna nie ja” + wklejony link, to albo marketing albo ryzykowna głupota :wink: Spora część ludzi też myślała, ze getback to lokata, bo “doradca się zna, nie ja”…

(Frog) #16

Zupełnie nie do Ciebie się odnosiłem

(mirektopolanek) #17

Nie jest to duża suma tak wiec wybór lokat będzie spory.Najlepiej zerknąć sobie do porównania lokat.
Aktualnie najwyżej oprocentowana jest lokata witaj w nest banku

• Najlepsza lokata 3-miesięczna z kontem na rynku
  • Tylko dla nowych klientów
  • Ale za to oprocentowanie aż 4%…
    Ewentualnie możesz jeszcze zastanowić się nad założeniem sobie konta oszczędnościowego. Na stronie jest ich ranking https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/