Jaka maksymalna konfiguracja do tej płyty głównej?

powinien dziergnąć nowsze athlony na magistral 133Mhz. wersja shuttle ak12 różni się od wersji 12A tym że nie ma audio zintegrowanego. twoja najwyraźniej ma. poszukaj jeszcze 3pinowego złącza na płycie głównej zmieniającego fsb 100 na 133Mhz.

tak, na 100% ma zaintegrowane audio, ok poszukam, ale jak to wyglada?

3 cienkie bolce, 2 połączone plastikową złączką zwaną zworką w środku wypełnioną przewodzącym materiałem w postaci blaszek :P. owe bolce będą podpisane stosowanie.

mam takowe 3 na płycie głównej, jak chcesz moge porobic Ci fotki, bo nie wiem ktora to akorat ta

zapodawaj te fotki :P.

wiem ze bardzo niewyrazne ale to strasznie małe…

74_1192968357_thumb.jpg

jaki jest podpis przy tej zworce lewy górny róg ?? piny do zmiany fsb są ponumerowane jako JP9/JP10. są umieszczone po niżej banków pamięci -> obok wtyku taśmy od stacji dyskietek.

lewy gorny rog: JP6 USB Wake UP (1-2 Disable 2-3 Enable). po niżej banków pamięci -> obok wtyku taśmy od stacji dyskietek jest czwarta zworka JP5, ktorej wczesniej nie zobaczylem:(

Szukalem i nie ma nigdzie tego JP9 i 10, jestes pewny ze sa w ogole??

tam obejrzałem manuala :slight_smile: twoja płyta nie obsługuje fsb133Mhz. jedynie 100Mhz i z takich proców (Athlonów s. A) możesz skorzystać.

z takich tzn jakich? tylko max do 1,3 ghz?

tak, działającej na FSB 100Mhz. (Athlon) czyli np. taki:

http://allegro.pl/item258070513__a_m_d_ … _t_o_.html

ale ten 1,4 pojdzie? http://allegro.pl/item259364350_amd_athlon1400_mhz_prawdziwy_rarytas_w100_sprawny.html

przecież pisałem że działający na fsb 100Mhz ten działa na fsb 133Mhz.

ale gosc na aukcji napisał tak:

chyba nie rozumiesz problemu który już starałem ci w dość klarowny sposób wyłożyć, powtorzę jeszcze raz -> twoją płyta nie obsługuje fsb 133Mhz to nie jest wersja shuttle ak12A. ty posiadasz rewizję tej płyty 1 ak12 która obsługuje procki działające z magistralą fsb 100Mhz.

procesor do którego podałeś link pracuje z magistralą fsb 133Mhz, ale skoro chcesz ryzykować i wierzysz opisowi aukcji to kupuj :-).

dzieki za pomoc, za to ze na kazde moje pytanie starales sie odpowieziec :slight_smile: w tym calym temacie :slight_smile:

to juz chyba koniec… wszystko juz wiem, kiedys moze zaloze temat, jak bede chcial kupic plyte glowna :slight_smile:

pozdrawiam