Jaką mam karte graficzna?

witam. Pisze mi że mam karte:

typ mikroukładu-Intel® HD Graphics(Corei5)

typ konwertera DAC-internal

nazwa karty- intel HD Graphics

informacje o systemie BIOS-intel video bios

całkowita dostępna pamięć graficzna- 1696mb

dedykowana pamięć wideo-64mb

systemowa pamięć wideo-0mb

udostepniona pamięć systemowa-1632

i moje pytanie jest takie, czemu nie jest to karta intel hd 2000? siedziałem na googlach w poszukiwaniu mojej karty graf. i takiej nie znalazłem, znalazlem tylko intel2000. Mogłby mi ktoś to wytłumaczyć? dzieki.

Jak nie ma jak jest Twoja karta http://pclab.pl/art44564-13.html

Intel HD Graphics 2000 to jest mowa o tej karcie i o hd 3000. A umnie pisze ze mam pamiec 1632mb. Wiem że liczy się tylko pamięć dedykowana. ale jak intel hd 2000 to powinno byc troszke wiecej tej pamieci.

Integra Intela nie ma własnej pamięci, korzysta z systemowej.

Ilość pamięci jaką chcesz przydzielić grafice możesz ustawić w biosie.

a jak to zrobic?

manufacturer:asustek computer inc

model 52f-1.0

chipset:intel havendale/clarkdalehost bridge rev. 18

southbridge :intel HM55 rev.06

BIOS:

Brand:american megatrends inc

version p52f.204

date:12/10/2010

to sa parametry. mógłbys powiedziec czy to jest ryzykowne? i jak krok po kroku to zrobić,boje się sam ruszać biosa. dzieki

Tak ale nie do końca.Ilość pamięci jaka jest przydzielana jest odgórnie ustalona przez system zależnie od ilości pamięci RAM i jest przydzielana dynamicznie.Odbywa się to zarówno w kartach zintegrowanych jak i dedykowanych.

dedykowana pamięć wideo-64mb

systemowa pamięć wideo-0mb

udostepniona pamięć systemowa-1632 < ------

a mógłbyś mi powiedzieć jakie gry mi pójdą na tym sprzęcie?4gb ram, intel core i5 2.67 z turbo 2.93ghz, intel hd 2000 ,win7 x64.nie ufam tym testą w necie . czytałem że to żadko kiedy się sprawdza.

Na zintegrowanej grafice raczej sobie nie pograsz w nic, co jest młodsze niż 4-8 lat… I uwierz testy nie kłamią, sądząc po ilości tematów na DP typu: “karta graficzna 2GB ramu za 200 zł gry wyciągają 6 FPS-ów na monitorze HD”

P.S. Sprawdzaj pisownię w przeglądarce…

http://www.systemrequirementslab.com/cyri na tym wyskoczyło że fifa12 mi nie pojdzie , a poszła na low. więc jak tu wierzyć??

Jeśli chcesz myśleć o pograniu :

200-250 zl morele .HD 4850 DDR5

320-350 HD 7750 (karta szybsza od GT 550TI ) 55TDP oparta na najnowszych technologiach wykonana w 22nm .

ale jak ją wstawie do laptopa??

Wybacz ale nie wiedziałem ze masz laptopa,nigdzie tego nie ujełeś…

@Up