Jaką mam karte graficzna?

(Felix Aserto) #1

witam. Pisze mi że mam karte:

typ mikroukładu-Intel® HD Graphics(Corei5)

typ konwertera DAC-internal

nazwa karty- intel HD Graphics

informacje o systemie BIOS-intel video bios

całkowita dostępna pamięć graficzna- 1696mb

dedykowana pamięć wideo-64mb

systemowa pamięć wideo-0mb

udostepniona pamięć systemowa-1632

i moje pytanie jest takie, czemu nie jest to karta intel hd 2000? siedziałem na googlach w poszukiwaniu mojej karty graf. i takiej nie znalazłem, znalazlem tylko intel2000. Mogłby mi ktoś to wytłumaczyć? dzieki.

(SnykeShadow) #2

Jak nie ma jak jest Twoja karta http://pclab.pl/art44564-13.html

(Felix Aserto) #3

Intel HD Graphics 2000 to jest mowa o tej karcie i o hd 3000. A umnie pisze ze mam pamiec 1632mb. Wiem że liczy się tylko pamięć dedykowana. ale jak intel hd 2000 to powinno byc troszke wiecej tej pamieci.

(falcon89) #4

Integra Intela nie ma własnej pamięci, korzysta z systemowej.

Ilość pamięci jaką chcesz przydzielić grafice możesz ustawić w biosie.

(Felix Aserto) #5

a jak to zrobic?

manufacturer:asustek computer inc

model 52f-1.0

chipset:intel havendale/clarkdalehost bridge rev. 18

southbridge :intel HM55 rev.06

BIOS:

Brand:american megatrends inc

version p52f.204

date:12/10/2010

to sa parametry. mógłbys powiedziec czy to jest ryzykowne? i jak krok po kroku to zrobić,boje się sam ruszać biosa. dzieki

(Gural7) #6

Tak ale nie do końca.Ilość pamięci jaka jest przydzielana jest odgórnie ustalona przez system zależnie od ilości pamięci RAM i jest przydzielana dynamicznie.Odbywa się to zarówno w kartach zintegrowanych jak i dedykowanych.

dedykowana pamięć wideo-64mb

systemowa pamięć wideo-0mb

udostepniona pamięć systemowa-1632 < ------

(Felix Aserto) #7

a mógłbyś mi powiedzieć jakie gry mi pójdą na tym sprzęcie?4gb ram, intel core i5 2.67 z turbo 2.93ghz, intel hd 2000 ,win7 x64.nie ufam tym testą w necie . czytałem że to żadko kiedy się sprawdza.

(Krasnal666) #8

Na zintegrowanej grafice raczej sobie nie pograsz w nic, co jest młodsze niż 4-8 lat... I uwierz testy nie kłamią, sądząc po ilości tematów na DP typu: "karta graficzna 2GB ramu za 200 zł gry wyciągają 6 FPS-ów na monitorze HD"

P.S. Sprawdzaj pisownię w przeglądarce...

(Felix Aserto) #9

http://www.systemrequirementslab.com/cyri na tym wyskoczyło że fifa12 mi nie pojdzie , a poszła na low. więc jak tu wierzyć??

(Gural7) #10

Jeśli chcesz myśleć o pograniu :

200-250 zl morele .HD 4850 DDR5

320-350 HD 7750 (karta szybsza od GT 550TI ) 55TDP oparta na najnowszych technologiach wykonana w 22nm .

(Felix Aserto) #11

ale jak ją wstawie do laptopa??

(Gural7) #12

Wybacz ale nie wiedziałem ze masz laptopa,nigdzie tego nie ujełeś....

(falcon89) #13

@Up