Jaka marka laptopów najlepsza?

heh… jeszcze co do HP i mojego ‘supersolidnego’ ProBooka… to po ponad 2 miesięcznej gwarancji (częsciowo nie z winy tylko HP, bo firma trzecia jest w to zamieszana- bo HP jakieś dziwne wymagania miało aktywacje Care Packów i ogólnie miesiąc walki z papierami, zeby w ogóle komputer przyjęli) już prawie do mnie wrócił (z naciskiem na prawie, ale rzekomo w serwis HP już opuścił)… i ludzie w serwisie stwierdzili, że wszystko z nim w porządku o.O… normalnie padłem. Właśnie chyba stoję przed wyborem, czy olać pozostały rok g. wartej gwarancji i sobie samemu ten dysk wymienić. Czy kupić chyba już nowego lapka, a z HP żreć się dla zasady… bo nie mam powodu przypuszczać, żeby kolejna reklamacja trwała mniej niż 2 miesiące… Póki co wiem tyle, że HP ląduje u mnie na czarnej liście.

najbardziej wkurzyło mnie to, że robią z człowieka debila. opisałem im dokładnie co i jak, Wcześniej rozmawiałem z serwisem przez telefon i też stwierdzili, że rzeczywiście na pewno dysk. A tu po takim czasie laptop nieruszony wróci. Śmiech na sali.

Lith w takim przypadku są 3 kroki.

  1. Walcz!

  2. Napraw! [serwis oczywiście]

  3. Sprzedaj niech kto inny się martwi :D.

Tak po za nawiasem myślę że laptop przyjdzie do Ciebie sprawny ze względu właśnie na ten czas trwania naprawy gwarancyjnej. Sprawdź czy gdzieś nie masz zapisane ile może ona trwać i z jakich powodów może producent ten czas wydłużać. Możliwe jest że naprawią “po cichu” żebyś nie mógł się dobiegać swoich praw.

Jeżeli nie zamierzasz na nim grać to gorąco polecam Dell. Najlepiej trafić na model z standardową 3 letnią gwarancją i cieszyć się z miłego sprzętu. W ciągu dwóch lat i to w pewnej części z mojej winy był raz na gwarancji. Naprawili napęd i dodatkowo nałożyli nową pastę i śrubeczki. Nigdy nie odmawiają przyjęcia i obsługuje ich UPS. Klasa sama w sobie.

To znaczy naprawa 2, czy 3 tygodnie, ale jak pisałem przez miesiąc się kłócili z druga firma o to, żeby go w ogóle przyjąć. Według tej drugiej firmy laptopa przetrzymali w HP, ale tu nic pewnego, bo jedni i drudzy są siebie warci. Dla mnie fakt jest taki, że jak go 2 miechy temu zabrali to dalej nie bardzo wiadomo do końca gdzie on jest. Ale kij już z terminami… jak przyjdzie z wymienionym dyskiem to spoko… jak przyjdzie rozjechany to sie mocno pogniewamy, bo awaria była ewidentna:

-komputer nie przechodzi testu dysku w biosie, zawiesza sie w trakcie

-programy do testowania dysków pokazują, ze jest sprawny, ale jak sie wexnie skanowanie sektor po sektorze to w pewnym momencie się zawiesza, albo kończy BSODem

-komputer działa normalnie, ale łapie freezy… czasami potrafi całe popołudnie działać ok, a czasami łapie co 10 s. Freezy trwają od kilu sekund do kilkunastu minut… kończą się albo odwieszeniem, albo BSODem. Ogólnie wszystko zależało od tego co się robiło, bo jak tylko w necie i praktycznie twardego mało co ruszał to chodził w miarę, ale jak się chciało coś zapisywało/czytało z dysku to masakra. Zapisanie/odczytanie pliku powyżej 200-300MB prawie niewykonalne- czasami i po 10 prób zanim dociągnął do końca. Przez to najważniejsze dane z dysku zgrywałem na raty z 4 dni. Sam system rzucał komunikatami w stylu ‘dysk uszkodzony, spróbuj wykonać kopie zapasową, wyłącz komputer i skontaktuj sie z serwisem’.

I oni po czymś takim mi mówią, że wszystko ok… bo pewnie go włączyli i się uruchomił?? No bez jaj.

lith , jak laptop dalej będzie popsuty to wybierz się do Rzecznika Praw Konsumentów :slight_smile:

Drukarek tez trochę przerobiłem i właśnie HP 3in1 okazała się najbardziej niezawodna. Ciągnę już na niej drugi rok i jak narazie bez jakiegokolwiek zarzutu.

Laptop jest kupony ‘na firmę’, więc nie odejmuje mnie rzecznik praw konsumentów (btw. jak nie było tak nie ma :smiley: )

Dodane 12.07.2011 (Wt) 19:36

haha… oto dzisiaj lapek wrócił… jak się okazało oddałem do pod koniec lutego… czyli liczymy: marzec, kwiecień, maj czerwiec… ups… chyba go nie było z 4,5 miesiąca… a co jest najlepsze? Że wrócił w identycznym stanie w jakim go wysłałem. Po prostu mam ochotę się przejechać się do tego ich serwisu hp i rozpier… tego laptopa tam na czyjejś głowie. Nigdy więcej nic od hp. Ogólnie to ja serdecznie… taką gwarancję, sam sobie w 15 min ten dysk wymienię. laptop wygląda na nie ruszony. Dzwonię do serwisu, a tam tylko wkoło tradycyjnie: ‘nasz informatyk stwierdził, że sprzęt jest sprawny’ #-o … tym ich care packiem to się widzę podetrzeć mogę.

ja też głosuję na lenovo, ja też mam go już od trzech lat i nigdy nie miałem z nim problemu, a na dodatek od innych posiadaczy lenovo zawsze to samo słyszę ! ja tylko polecać mogę :smiley: