Jaka marka laptopów najlepsza?

Chciałem się dowiedzieć jakie marki laptopów są najlepsze, wybieram się na studia więc laptop ułatwia życie, w związku z tym potrzebuje laptopa, dobrego, wytrzymałego i mało wadliwego, obecnie używam Della i przekonałem się do niego, ale chciałbym dowiedzieć co nieco o innych :wink: Bynajmniej nie szukam odpowiedzi typu “Używam HP, jest spoko”. Tylko coś na temat wad/zalet jego;)

Seria Tecra Toshiby, seria toughbook panasonica, no i oczywiscie seria ThinkPad Toshiby

alienware / mac

Jak chcesz coś tańszego to szukaj w innych firmach. Wszystko jest kwestią konkretnego modelu. Np kolega wyżej korzysta z Toshiby więc ją chwali ;]

Pytaj lepiej o konkretne modele. A nie o “markę”. Bowiem każda ma swoje wzloty i upadki ;]

najlepsze marki laptopów polecane to hp dell i toshiba

Według badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę squaretrade wynika, że najmniej awaryjne są laptopy Asusa, a na drugim miejscu jest Toshiba.

Na potwierdzenie moich słów raport:

http://www.squaretrade.com/htm/pdf/Squa … y_1109.pdf

Jednak prawda jest taka, że dobrej firmie może się trafić wadliwy model, jak i złej firmie może trafić się bardzo dobry model. Nie da się jednoznacznie powiedzieć “bierz sprzęt tylko i wyłącznie tej marki”. Przed zakupem laptopa polecam przejrzenie recenzji na stronie http://www.notebookcheck.pl. Tamtejsze test są robione bardzo dokładnie i rzeczowo.

ThinkPad Lenovo wytrzymały ,solidna obudowa Jadę na nim 3 rok już .Przedtem był Acer , który nie wytrzymał nawet 2 lat. Wycierająca się obudowa , pęknięty zawias klapki.

MSI.

Mam w domu trzy stare laptopy MSI i każdy działa i nie da się ich zajechać :smiley:

Teraz używam Asusa ale mam wątpliwości co do jakości wykonania.

Dla mnie Dell. Sprzęt świetnej jakości oraz serwis pierwsza klasa. Siostra ma jakiegoś Lenovo, ale bardziej mu do suszarki niż laptopa. Można rezygnować z ogrzewania w jesienne wieczory :P. Trzymałem również w rękach parę modeli Acera, albo Asusa potem poprawię, ale również były bardzo dobrze wykonane.

Nie chodzi o cenę laptopa, bardziej o jego wydajność, on ma służyć do pracy nie do gier. Jakieś konkretne modele, kwota oscylująca do 2,5tys zł

A jaki rozmiar cię interesuje. Standardowe 15,x cali czy może ma być większy/mniejszy?

I jaki rodzaj pracy?

EDIT:

Do typowej pracy biurowo - zarządczej, do której nie wymagana jest Bóg wie jaka wydajność uważam, że ten komputer wypada rewelacyjnie:

http://www.technotop.pl/product/Show/id/24490

Seria ProBook od HP’eka jest naprawdę porządnie wykonana, matowa matryca w przypadku laptopa do pracy to ogromny plus, a podana przeze mnie oferta jest wręcz fenomenalna. Gdy ja rozważałem zakup “trzynastki” ten model chodził po przeszło 3500zł.

Jakoś do ASUS-a nie mam zaufania, jeśli bym kupował dzisiaj laptopa, gdybym dzisiaj kupował laptopa to Toshiba (mam, używam od czterech lat, mam kolegę, który używa dwa lata i wszystko OK), Dell, Lenovo :slight_smile:

No a MacBook no, nie przypasuje każdemu. Osobiście bym go nie brał ze względu na to, że środek w tej cenie mogę mieć lepszy, nie kupuje ograniczonego sprzętu, a inni zaś będą wychwalać za obudowę unibody czy Mac, który robi za nich wszystko :wink:

Jeśli mowa o unibody to bardziej do mnie przemawia Samsung 900x3a nić MacBook.

ta… a mój ProBook jak był w serwisie tak jest w serwisie… ze 2 miechy już go chyba nie widziałem ;p, ale podobno ma się dobrze. Oprócz tego skrzypi, hałasuje nie gorzej niż Compal, na którym siedzę obecnie. bateria po pół roku używanie wyraźnie zajechana, przycisk od włączania wifi raz działa raz nie działa.

Miałem do czynienia z modelami 5310 i 5320 i na prawdę prawie nie było się do czego doczepić. Prawie - bo zawsze może być lepiej.

Ja do HP mówie zdecydowanie nie… moja siostra zakupiła pewnego HP z serii Pavilion i po 6sciu miesiącach użytkowania Monitor przestał działać a naprawa go miała ją kosztować prawie dwa tysiące złotych co biorąc pod uwagę że przy zakupie zapłaciła za niego 1500 zł jest bardzo nierealne.

Produkty Asus są bardzo solidne… Mam dwa i bardzo jestem z nich zadowolony. Jeden to Asusg1s a drugi to Asus z serii X52F, jedyne co mnie denerwuje w serii X52F to czułość touchpada który jest jakoby wbudowany w obudowe komputera…

pozdrawiam

Cała seria HP Pavilon to jest porażka - z tym się w pełni zgodzę. Nawet serwis jest inny niż przy ProBookach (inna firma się tym zajmuje). Co do Asusa, to najlepszy model tej firmy z jakim miałem styczność to U36JC. Bardzo fajny model i cały zrobiony ze stopu aluminium-magnez. No można by się przyczepić trochę do wysokich temperatur pod obciążeniem, ale na zintegrowanej karcie graficznej komfort pracy jest na niezłym poziomie.

No…nie wiem jak wygląda to w przypadku innych producentów, bo jeżeli chodzi o zepsute laptopy to tylko z hp to przerabiałem narazie. Ale sie dowiedziałem, że jak naprawa nie jest w ramach gwarancji to niezależnie od tego co się zepsuło za naprawę pobierana jest taka sama kwota- i jest to kwota kosmiczna, czyli poza gwarancją nie ma co liczyć na serwis.

Akurat to może chyba działać tylko na + dla Pavilonów xd

I ja również, pisałem to już w którymś temacie ale powtórzę, że miałem styczność z kilkoma i wszystkie po chwili pracy były strasznie gorące :x

HP może i robi dobre drukarki itp. ale laptopy nie koniecznie :stuck_out_tongue:

Drukarki, tak - większość znajomych mają różne modele zarówno samych drukarek jak i tych urządzeń 3in1 i nikt nie ma z nimi najmniejszych problemów, ale laptopy HP… no to nie miejsce dla nich :slight_smile:

osobiście mam toshibę, ale w rodzinie mam 4 delle i wszyscy je sobie chwalą, z takich lepszych marek to alienware- ale wtedy to trochę więcej kosztuje.