Jaką metodą stworzyć stronę www?

Witam serdecznie i proszę o odpowiedź, czy program " Artisteer 4 " : http://artisteer-polska.pl/ mogę stworzyć stronę zamiast używania " HTML " ?

Czy ten program jest pełną alternatywą tworzenia stron. Czy używając tego programu osiągnę to, co osiągnąłbym w " HTML-u " ?

Serdecznie pozdrawiam - Janusz.

Hej,

Generalnie programy pokroju Artisteer czy Adobe Dreamwaver pozwalają na budowę stron internetowych bez znajomości języka. Tworzone w nim strony nadal będą przygotowywane w HTML/XHTML, tyle że Ty nie będziesz musiał bawić się w pisanie znaczników, a wszystko będzie się odbywać zgodnie z metodą WYSIWYG.

Pełna to może nie, bo nie ma programów, które potrafiłyby automatycznie tworzyć bardzo zaawansowane funkcje na stronach WWW.

Tak.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wierzę w cudowność programów które rzekomo mają zastąpić wiedzę. Wszystko zależy od twoich ambicji co do tego na ile ta strona ma być profesjonalna i aby kod HTML nie zawierał “śmieci”. Każdy “cudowny” program zastępujący wiedzę z HTML stworzy ci stronę. Ostatecznie i plik Worda w Wordzie można zapisać jako HTML i strona będzie a że kod będzie zawierał w 99% poprostu śmieci to już inna sprawa.

Ja nie wypowiadam się na temat tego konkretnego programu bo go nie znam ale stwierdzam że wiedza jest najważniejsza i nic jej nie zastąpi w 100%

Ja mogę dodać tyle, że bardzo dobrym programem jest WYSIWYG Web Builder. Posiada on wiele możliwości jak np. Animacje CSS3 czy też Javascripty. Oczywiście też się zgodzę z tym, że nic nie zastąpi wiedzy, ale ten program jest bardzo rozbudowany. :slight_smile:

Używam tego programu od ponad 3 lat i spełnia swoją rolę. Głownie służy mi do tworzenia szablonów choć i tak często muszę potem dodawać zaawansowane rzeczy ale i tak przyśpiesza to tworzenie szablonu. Co do stron HTML robi ładny czysty w miarę kod choć co do stylów to niestety robi sieczkę tzn. Dodaje dużo klas nawet tych których nie używa.

Ale zakup takiej aplikacji tylko dla jednej strony to raczej nie lepiej zlecić to komuś.

Nie polecam używania WYSIWYGów szczególnie, że HTML i CSS są językami strukturowymi co czyni je dość prostymi, a internet zalany jest przez różnego typu kursy.

http://kurshtml.edu.pl uważam za najlepszy.

kurshtml.edu.pl też zdecydowanie polecam! niezwykle pomocny, przejrzysty podział, dobre przykłady. nawet dla samouków.

Przykłady są dobre tylko dla css, więc nie wyolbrzymiał tej stronki. Jednak na początek jest ok :slight_smile:

Artisteer bardzo się przydaje początkującym użytkownikom wordpressa czy joomli, można bardzo łatwo stworzyć sobie szablon bez ich znajomości, no a dodawanie treści jest już na gotowym wordpressie banalnie proste.

Osobiście też nie bardzo widzę sens używania kreatorów czy innych wizualnych edytorów do HTMLa. Ich możliwości jak i jakość pozostawia wiele do życzenia - aczkolwiek przyznam że ostatni raz miałem z czymś takim do czynienia dobre paręnaście lat temu.

Reasumując:

  1. Jeśli chcesz stworzyć prostą (i nie tylko) stronę lepszym wyjściem będzie CMS - np.: WordPress.

  2. Jeśli kierujesz swoje zapędy w stronę zaawansowanych rozwiązań najlepszym wyjściem będzie opanowanie wiedzy z zakresu HTML/CSS/JS/PHP.