Jaka mocna dętka rowerowa?


(Ctr) #1

Witam.

Jakie dętki byście polecili do roweru z kołem 28 cali? Dotąd kupowałem dętki w realu firmy Profex. Niestety pękają często i planuję kupić jakieś lepsze. W moim rowerze na oponie jest podane, że pompować do 6 barów. Napompowałem więc tyle na stacji i dętka szybko poszła. Potem napompowałem do 5 barów i też zrobiła się driurka po jakimś czasie. Poniżej 5 barów już nie chcę pompować, ponieważ ciężej się jedzie. Narazie mam na oku dętki firmy Continental oraz Schwalbe. Może ktoś poleciłby jakieś inne? Cena nie gra wielkiej roli, ważne żeby były dobre. Pozdrawiam!


(system) #2

Jako stary cyklista sprawdziłbym czy w oponie, czasem nie siedzi np. kawałek szkła, kolca,cienkiego drucika itp.

W marketach to raczej chyba wszystkie dentki made in China, ale kiedyś to najlepsze były polskie Stomil - sam teraz mam chińskie i jest spoko.


(stream) #3

Po pierwsze te manometry w kompresorach na stacjach benzynowych nie są dokładne. Po drugie, sprawdź czy coś nie siedzi w oponie (dokładnie ją wybadaj od środka).


(antiferno) #4

Widziałeś te nowe dętki FOSS ?


(spencer5) #5

Vittoria.


(Kmazur) #6

dobre powinny być gumki wiodących producentów: Michelin, Continental, Schwalbe

może to nie wina dętek a opon, które są mało odporne na przebicie?

czy to pompowanie na stacji trwało krótko? podobno dętkom szkodzi zbyt szybki wzrost ciśnienia, poza tym przy szybkim napełnianiu mogła się źle ułożyć;

najlepiej nabyć dętki z wentylem samochodowym, pompkę z manometrem i samemu pompować

nie należy też jeździć na zbyt słabo napompowanych, wtedy łatwiej o przebicie (także przez obręcz, gdy opona się znacznie ugina)


(Zigi22) #7

Miałem wiele kłopotów z dętkami kupowanymi za parę groszy, gdyż w opakowaniach nawet markowej firmy “Schwalbe” kupowane w pewnej firmie w W - wie były dętki z Chin i Indonezji, które po napompowaniu do 6 bar siadały po chwili a niektore nawet zaraz. Te trochę droższe firmy “Schwalbe” są super wytrzymałe i oryginał w opakowaniu.

Na podanej stronie są różne dętki i inne akcesoria rowerowe - do wyboru do koloru i szybka dostawa - http://www.sporti.pl/