Jaka mysz bezprzewodowa do ~130-140zł?

Potrzebna mi mysz bezprzewodowa do laptopa (Samsung R560). Zależy mi, żeby miała kilka dodatkowych przycisków, precyzyjna (żeby można było czasem też w coś zagrać), zasięg, czas na baterii. W sumie kusi mnie też rolka “Micro Gear” z Logitechów, bo kiedyś miałem i całkiem fajna sprawa. W sumie najbardziej optymalnym rozwiązaniem na podstawie recenzji byłaby Natec FALCON, ale tak się zastanawiam, że może kiedyś będę chciał dodatkowo klawiaturę bezprzewodową a u Logitechów ten odbiornik może chyba kilka sprzętów obsłużyć. Natec niestety ma słaby wybór w klawiaturach a potem musiałbym pewnie dwa odbiorniki wkładać… Wyjście to zestaw Natec OCTOPUS ale tu znowu mysz jest chyba gorsza od FALCONa a i klawiatura dość “podstawowa”. Biorę pod uwagę kilka Logitechów (być może za jakiś czas chciałbym do niego dokupić klawiaturę - zestawy są strasznie drogie…)

  • LOGITECH MARATHON MOUSE M705

  • LOGITECH MX620

  • LOGITECH VX Nano

  • LOGITECH VX REVOLUTION

oraz

  • Natec FALCON

  • (zestaw k+m) Natec OCTOPUS

Która mysz byłaby najoptymalniejszym rozwiązaniem. Może jakieś inne propozycje?

LOGITECH MARATHON MOUSE M705

co do myszy natec falcon mogę się wypowiedzieć i z czystym sercem polecić. Myszka dobrze leży w dłoni, jest dosyć mała a ja mam duże dłonie i mi jak najbardziej pasuje, działa na każdej powierzchni (ma dwa poziomy dpi), zasięgu maksymalnego nie sprawdzałem ale sygnał przechodził nawet przez sufit na 2 poziomach w domu, dodatkowe przyciski są bardzo wygodne i przydatne, podobno można zmienić przypisane im standardowo polecenia ale nie korzystałem z tego (dołączona płyta cd ze sterownikami), scroll ma dodatkowo działanie w “poziomie”, nie wiem ja to się fachowo nazywa

Ale w przypadku Falcona pewnie nie będzie można w przyszłości dokupić klawiatury Nateca, żeby działało na jednym odbiorniku? Z reszto przeglądając allegro jest chyba tylko jedna taka klawiatura (i do tego kiepska jakościowo).

no co do klawiatury to nie wiem, chciałem tylko napisać opinię co do samej myszki

chciałbym się zapytać jak jest z głośnością scrolla w myszce Natec Falcon, obecnie mam mocno zużytą A4tech 2X Office 7K i jej scroll jest zupełnie bezgłośny, świetnie go zrobili (ale to jedna z niewielu zalet tej myszki).

LOGITECH MARATHON MOUSE M705 na 100% odpada - wyczytałem w testach, że rzeczywista rozdzielczość to 430 DPI - nawet w C&C bym nie mógł zagrać na czymś takim. Podobno Performance MX jest naprawdę dobra, ale nie będę topił kasy - Falcon wystarczy. Gdyby A4tech XG-760 trochę dłużej trzymało baterie, to może też bym wziął pod uwagę.