Jaka mysz bezprzewodowa do ~130-140zł?


(piotrek18l) #1

Potrzebna mi mysz bezprzewodowa do laptopa (Samsung R560). Zależy mi, żeby miała kilka dodatkowych przycisków, precyzyjna (żeby można było czasem też w coś zagrać), zasięg, czas na baterii. W sumie kusi mnie też rolka "Micro Gear" z Logitechów, bo kiedyś miałem i całkiem fajna sprawa. W sumie najbardziej optymalnym rozwiązaniem na podstawie recenzji byłaby Natec FALCON, ale tak się zastanawiam, że może kiedyś będę chciał dodatkowo klawiaturę bezprzewodową a u Logitechów ten odbiornik może chyba kilka sprzętów obsłużyć. Natec niestety ma słaby wybór w klawiaturach a potem musiałbym pewnie dwa odbiorniki wkładać... Wyjście to zestaw Natec OCTOPUS ale tu znowu mysz jest chyba gorsza od FALCONa a i klawiatura dość "podstawowa". Biorę pod uwagę kilka Logitechów (być może za jakiś czas chciałbym do niego dokupić klawiaturę - zestawy są strasznie drogie...)

  • LOGITECH MARATHON MOUSE M705

  • LOGITECH MX620

  • LOGITECH VX Nano

  • LOGITECH VX REVOLUTION

oraz

  • Natec FALCON

  • (zestaw k+m) Natec OCTOPUS

Która mysz byłaby najoptymalniejszym rozwiązaniem. Może jakieś inne propozycje?


(Micoud81) #2

LOGITECH MARATHON MOUSE M705


(janiś) #3

co do myszy natec falcon mogę się wypowiedzieć i z czystym sercem polecić. Myszka dobrze leży w dłoni, jest dosyć mała a ja mam duże dłonie i mi jak najbardziej pasuje, działa na każdej powierzchni (ma dwa poziomy dpi), zasięgu maksymalnego nie sprawdzałem ale sygnał przechodził nawet przez sufit na 2 poziomach w domu, dodatkowe przyciski są bardzo wygodne i przydatne, podobno można zmienić przypisane im standardowo polecenia ale nie korzystałem z tego (dołączona płyta cd ze sterownikami), scroll ma dodatkowo działanie w "poziomie", nie wiem ja to się fachowo nazywa


(piotrek18l) #4

Ale w przypadku Falcona pewnie nie będzie można w przyszłości dokupić klawiatury Nateca, żeby działało na jednym odbiorniku? Z reszto przeglądając allegro jest chyba tylko jedna taka klawiatura (i do tego kiepska jakościowo).


(janiś) #5

no co do klawiatury to nie wiem, chciałem tylko napisać opinię co do samej myszki


(Sdarks) #6

chciałbym się zapytać jak jest z głośnością scrolla w myszce Natec Falcon, obecnie mam mocno zużytą A4tech 2X Office 7K i jej scroll jest zupełnie bezgłośny, świetnie go zrobili (ale to jedna z niewielu zalet tej myszki).


(piotrek18l) #7

LOGITECH MARATHON MOUSE M705 na 100% odpada - wyczytałem w testach, że rzeczywista rozdzielczość to 430 DPI - nawet w C&C bym nie mógł zagrać na czymś takim. Podobno Performance MX jest naprawdę dobra, ale nie będę topił kasy - Falcon wystarczy. Gdyby A4tech XG-760 trochę dłużej trzymało baterie, to może też bym wziął pod uwagę.