Jaka mysz do codziennego użytku?

Poszukuję już dłuższy czas nowej myszki. Używałem do tej pory A4 Tech Glaser 70D i chyba dla mnie to ideał myszy komputerowej. Stara niestety już się wysłużyła, a tego modelu już nigdzie nie można dostać. Poratujcie, proszę jakimiś propozycjami.
Moje oczekiwania:

  • mysz przewodowa
  • przyciski: lewy, prawy, rolka, wstecz, do przodu, dwuklik (tą opcję mogę odpuścić)
  • rozmiar - średni lub większy
  • cena - do 100 PLN

Za 50zł niedawno kupiłem
A4 Tech V7M, i dość pozytywnie mnie zaskoczyła

z plusów

  • Całkiem nieźle leży w dłoni
  • Przyciski “dalej” i “wstecz” pod kciukiem
  • metalowe ślizgacze, myszka naprawdę płynnie jeździ po nieco chropowatym blacie biurka.
  • czułość jaką lubię tj w przedziale 1200-1400 dpi (z możliwością ustawienia większej lub mniejszej)
  • materiały z których jest wykonana sprawiają wrażenie całkiem przyzwoitych

z minusów

  • fatalne chińskie oprogramowanie, które proponuje dokupienie licencji na jakieś dodatkowe funkcje (WTF?)
  • świeci i miga, wyłączenie podświetlenia możliwe wyłącznie po zainstalowaniu tego gównianego oprogramowania.
  • metalowe ślizgacze prawdopodobnie zarysują powierzchnie biurka po dłuższym użytkowaniu.
  • trochę sztywny przewód usb

Jeśli możesz odrobinę podnieść budżet zdecydowanie polecam SteelSeries Rival 100
Wygodna uniwersalna myszka ,dobra zarówno do gier jak i do pracy.


Biała będzie odrobinę droższa , warto poszukać w sieci ,co sklep to inna cena.

A ten kabel to po co?
Żeby ją powiesić na klamce żeby kot się bawił?

Mysz miała kabel w latach 90-tych.

Logitech - idź do sklepu i wybierz taką która najlepiej ci w łapie leży.
Nie patrz na inne niż Logitech bo poza tą marką nie istnieją inne akcesoria godne zakupu.

2 polubienia

images

2 polubienia

W czym problem?

Niektórzy preferują myszy przewodowe i nie tyczy się to wyłącznie graczy.
Może A4 TECH Bloody V7M znanej Ci marki? Dobra, sprawdzona myszka, znajdziesz spokojnie za 70 zł. Podświetlana, kabel w oplotce, ciche przyciski i rolka, ergonomiczna, posiada double click.

Niektórzy lubią na klęczkach do Czestochowy zasuwać…

I nic Ci do tego, co kto lubi.

Jednak namawianie na to wszystkich wkoło jest troche nie na miejscu tak jak wciskanie wszystkim myszy z kablem żywcem ze średniowiecza.
Ludzie, obecnie nawet odkurzacze nie mają kabla.

Chłopie, ogarnij się troszkę. Wyjdź na dwór.
Użytkownik @Tazik korzystał z myszy kablowej A4Tech’a którą postanowił zmienić na coś podobnego w sferze wydajnościowej. Użytkownik @echo.K polecił odejście od reguły i zaproponował ciągnięcie znanej marki, gdyż będzie wystarczająca - sam przez wiele lat korzystałem z A4Techa i nie narzekałem.

Inna sprawa - to preferencje. Kabel / bezprzewodówka to indywidualna sprawa kupującego, ale dążenie w zaparte że kabel jest be jest głupie ze strony takiego rozmówcy.

Jeśli musisz zmieścić się w 100zł i zastanawiasz się nad A4techem to weź A90


ma najlepszy sensor z a4 techów. Jeśli możesz wyjść poza 100zł trochę, to brałbym DM1 Pro

Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Dziś zupełnie przypadkiem wpadła mi mysz CA Duzen. Wydaje się w porządku. Zobaczymy ile wytrzyma.

Ja osobiście bardzo lubię mysz Trust 22332 https://www.sferis.pl/mysz-trust-22332-p584545 Wygodna, dużo przycisków i 4000dpi :slight_smile:

Jak coś to ta ma chyba identyczny profil jak Twoja stara ukochana mysz

Bardzo fajne są rzeczy od a4techa, albo nateca. Dobry stosunek jakości do ceny. Polecam generalnie bardziej nateca, fajne community sobie stworzyli, serwis też na bank nie jest problemem, więc jak najbardziej na plus.

Dajcie spokój z tymi zabawkami dla 15 latków…