Jaka mysz do lapka - radiowa czy bluethoof?


(Piotr Wik) #1

Chcę kupić mysz do lapka (HP DV6) i nie wiem na co zwrócić uwagę oraz co jest "lepsze":

brać bluethoof czy też radiową na USB (który roszaj stabilniej działa i nie traci połączenia; słyszałem ze na HP są problemy z myszami na bluethoof, ale ile w tym prawdy?)

czy różnica pomiędzy laserem a optyczną faktycznie jest duża (precyzja prowadzenia)?

coś innego jeszcze jest ważne?


(Bxlukasz) #2

Czy chodziło Ci o: bluetooth


(Gorgoroth) #3

Nie zaszkodzi zajrzenie do tego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/poszukuje-bezprzewodowej-myszki-laptopa-t336122.html

(Piotrrj) #4

Jeśli będziesz miał tylko jeden system operacyjny to wybierz bluetooth, jeśli natomiast dwa wybierz radiową (minusem jest dodatkowy odbiornik). W przypadku bluetooth nie konfigurujesz myszy do pracy na dwóch systemach jednocześnie.


(Neurontin) #5

Fajna mysz do laptopa to Logitech VX Revolution


(Zbych ) #6

bluetooth , wifi , czy inne metody połączenia bezprzewodowego to prawie zawsze "radio" (fale radiowe) tyle tylko że każde z nich pracuje w innym przedziale częstotliwości , no ale mniej więcej wiemy o co chodzi więc tak, bluetooth: zaraz po załączeniu kompa troche musimy poczekać aż system całkowicie się załaduje i oprogramowanie bluetootha "sparuje" urządzenia (mysz. itp.) czasami , powiedzmy raz na 1000 zdarzy się że mysz utraci połączenie z kompem no i najszybciej to jest reset myszy aby ponownie uzyskać połaczenie , fale podczerwieni czyli taka sama zasada jak w pilotach od telewizorów: niewygodne, stosowane raczej w kompach stacjonarnych gdzie odbiornik podłączony do kompa do USB a następnie ułożony w miejscu na biurku aby mysz go "widziała" no i popularne "fale radiowe" zakres częstotliwości podobny do zakresów na jakich pracują zabawki czy modele samochodów , samolotów , łodzi itp. sterowane radiowo , chyba najbardziej stabilny jeżeli chodzi o połączenie myszy z kompem aczkolwiek najbardziej prądożerny i zużywający energie ze zwykłych bateri "zainstalowanych" w myszy w ciągu kilku godzin , najlepsze tego typu myszy to myszy posiadające akumulatory bądź wbudowane bądź wymienne i stacja dokującoładująca , obecnie takie myszy wycofywane są już z produkcji , najmniej energii zużywają urządzenia bluetooth, taka mysza potrafi pracować na jednym komplecie baterii lub jednym naładowaniu akumulatorków nawet około pół roku. W dalszym ciągu najpewniejszym i najbardziej stabilnym połączeniem jest "kabel" no i niestety ale w "grach" jest niezastąpiony.


(Piotrrj) #7

do laptopa ta też jest dobra http://proline.pl/sklep.php?prodid=MS+69R-00008