Jaka myszka do Autocad'a?

Tak jak w temacie poszukuje bardzo dobrej myszki najlepiej HP/Logitec

Moje wymagania:

-Musi mieć dobre kulko (bo to do Autocad’a)

-Działa na każdej powierzchni (nie używam podkladki)

-Wygodna

-Cena raczej nie gra roli tak do 300zł no może trochę mniej :slight_smile:

Przewodowa czy bezprzewodowa?

W zasadzie nada się każda myszka optyczna, najlepiej Logitecha lub Microsoftu - te firmy każdy model mają dobry, a inne jak się trafi. HP nie produkuje dla sprzedaży detalicznej. Przewodowa to koszt jakieś 80zł, góra 150zł. Można wybrać dowolną, która ładniejsza lub lepiej leży w dłoni. Czujnik laserowy jest precyzyjniejszy od optycznego.

Do rysowania to w zasadzie są przeznaczone tablety, nie myszy.

Polecam Ci: Logitechaa MX620 - ma aż 5 przycisków, działa bardzo dobrze i bardzo wygodnie się na niej pracuje. To model bezprzewodowy, ale nie praktycznie nie występuje w niej problem baterii - działa na zwykłe paluszki AA, dzięki czemu na modelach od firmy Duracell możesz pracować nawet rok - to naprawdę duży plus, gdyż nie jesteś uwiązany kablem, a problem z prądem praktycznie nigdy nie występuje.

Mogę Ci ją naprawdę szczerze polecić, sam takiej używam i jestem bardzo zadowolony.

może taka

http://www.nokaut.pl/myszy/mysz-logitec … wheel.html

Używam 3 sztuk A4Tech X-750. Co do powierzchni, w pociągu rysuje po lapie, na biurku mam na całej pow. cienką przeźroczystą pleksi, po twardych teczkach w "wyrku"itp.

Nie lata kursor, długi cieniutki kabelek. “0” problemu. Co do propozycji master_zonk6 , koniecznie sprawdź w sklepie jak się to trzyma w łapie. I którym palcem bedzie Ci wygodniej. Ja zrezygnowałem z zakupu.