Jaką nagrywarkę DVD kupić?


(ThEnemy) #1

Witam.

W najbliższych dniach zamierzam kupić nową nagrywarkę DVD. Jaką polecilibyście mi kupić? Najlepiej jakąś, która obsługuje wszystkie formaty płyt :wink: .

Z góry dziękuję za odpowiedzi :slight_smile: .


(Donio4) #2

Podobno najlepsze są nagrywarki firmy LG


(ThEnemy) #3

Podobno :stuck_out_tongue: ... Miałem nagrywarkę LG i zepsuła się jakieś 2 miesiące po upływie gwarancji ;/ . Chociaż może to wyjątek od reguły...


(efazeti) #4

Pioneer DVR 112/115 (ATA) lub 212 (SATA)


(Tomek tls) #5

LG mam ponad rok i nic jej nie ma nagrywa wszystko czyta porysowane płyty jednak ma jedną wadę: nie lubi upadków :smiley: spadła z jakiegoś metra była u producenta i wymienili na nową bez gadania że to nie podlega gwarancji :D. Ale dobre jeszcze są Samsungi jednak mnie żywotne (laser do czyszczenia co jakieś 2 lata) i LiteOn.


(efazeti) #6

Tomek tls , widzę, że się nie znasz...

Pionek + dobre nośniki (dvd+r verbatim wypalane z prędkością 8x) i gites 8)


(Emilmlo) #7

Takie dobre że aż bardzo awaryjne i głośne.

Najlepsze nagrywarki robi Pioneer


(cabis) #8

ja również polecam pioneera dvr 212 (SATA) ale trzeba pamietać o tym że o ile do nagrywania nie ma lepszego napędu (no może oprócz plextorów :stuck_out_tongue: ) to w odczycie jest on kiepski, ma słabą korekcję błędów i trzeba o tym pamiętać (albo dbać o to aby płytki nie były zanadto porysowane) jeżeli ma to być jedyny napęd DVD w kompie


(Damian963) #9

Nagrywarka DVD LG GSA-H54N srebrna


(ThEnemy) #10

To będzie jedyny napęd DVD w komputerze, więc Pioneer-y raczej odpadają jeżeli są słabe w odczycie.


(Fokusmick) #11

Oczywiście najlepszym wyborem będzie coś od Plextora, sam mam i 100% skuteczności nagrywania i odtwarzania na wszelkiego typu nośnikach od CD-R po DVD-DL.

Jeśli nie masz kasy na Plextora to spokojnie bierz Pioneer'a

Bzdura.


(Monczkin) #12

Mogę tylko przychylić się do opinii. Również posiadam Plextora. Sam napęd jest relatywnie drogi w odniesieniu do ogólnodostępnych napędów, ale warto.