Jaką nagrywarkę dvd wybrać?

witam, popsuła mi się kolejny raz stara nagrywarka LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B, i zamierzam kupić nową, jaką polecacie? nie chciałbym już lg bo mam z nią złe doświadczenia, z resztą nie tylko ja. nagrywarki ogólnie są tanie więc cena nie jest taka ważna, ważne żeby była porządna.

drugie pytanie to jak zamontować taką nagrywarkę? problem w tym, że mam taką obudowę, że po naciśnięciu tego przycisku otwiera mi sie klapka obudowy i dopiero wtedy dvd się otwiera, trzeba jakoś nagrywarkę podłączyć do panelu przedniego, czy do czegoś innego?

Pioneer DVR-216.

pioneer dvr- 215 // 216

a ten pioneer to dobra firma?

Najlepsza. Jakościowo prawie nigdy sie nie niszczy i ma dobre rozwiazania techniczne. Lepszej nie znajdziesz. a na pewno nie leć w takie masówy jak LG.

zgadnij…

Ewentualnie polecam Samsung nagrywarka DVD SH-S203N, sam używam i jest ok, złącze na sata, przędkości ok przy całkiem dobrej jakości

Asus to klon Pionieera

Samsungi są też dobre.

Były 3 lata temu, już nie są.

możecie mi jeszcze powiedzieć czy serial ata jest szybsze od e-ide ? i czy do nagrywarek z serial ata dołączają już kabel s-ata?

Ostatnie pioneery to tanie wersja plextora

Dobry produkt w przystępnej cenie.

jeśli chodzi o prędkość nagrywania/odczytu to nie ma różnicy czy ata czy sata

do nagrywarek w wersji OEM nie dołączane są kabelki, tylko 4 śróbki, instrukcja podłączenia i jakieś nero

kabelek sata powinien być w zestawie z płytą główną

ale jakbyś go nie miał to jego koszt jest niewielki, ok. 5zł

PS. wg mnie lepszy będzie 215, z 216 nie ma szału, póki co 215 nagrywa lepiej, może jak wyjdzie nowe firmware do 216 to coś się zmieni :slight_smile:

a w czym jest rożnica?

a w wersji box?