Jaka najlepsza pasta na procesor!

Witam chciałem zapytać jaka jest najlepsza pasta na mój procesor amd phenom 2 x4 . W sieci czytałem różne rzeczy że np pod amd nie mogą być pasty ze srebrem , a gdzie indziej że takie najlepsze ! Z tego co wyczytałem to chwalą sobie takie cos

jak revoltec http://www.skapiec.pl/site/cat/3018/comp/504531 oraz silver arktic 2 lub 3 . Znacie jeszce może jakąś lepszą paste niż te co wymieniłem ? I mam jeszce zapytanie , chodzi mi o to że czytałem też , że są specjalne blaszki które daje sie miedzy proca a radiator . Podobno lepiej odprowadzaja ciepło ? Oraz chciałbym się dowiedzieć jak ściągnąć stara paste , w sieci jest kilka informacji że można woda , spirytusem , zwykłą ścierką ?? Z góry dziekuję za chęć udzielenia odpowiedzi :slight_smile: :smiley:

Tutaj masz bardzo dobry test past :wink: Wyraźnie w nim widać, że najlepiej rozpatrywać Zalmana STG2 i Noctua NTH-1 :wink:

A ja polecam tańszą i wydajniejszą pastę Thermalright Chill Factor II

Mam zalmana STG2 i jest on z dodatkiem srebra i ze względu na swoją dość zwartą strukturę jest troche trudny do nakładania, jednak pod względem wydajności do ceny to jest to świetna pasta, na pewno lepsza od starego Silver 5. Nakładałem tą pastę w C2D i Dellu na radiator miedziany i nie było kłopotów, z tego co pamiętam na alu nie stosuje się tylko past z ciekłym metalem, srebro nie szkodzi.

Nie słyszałem o niczym takim, a na pewno nie ma szans być to skuteczne, bo tylko utrudni przekazywanie ciepła, z resztą i tak nie ma jak tego zamontować po prostu, bo nie zapniesz kołków od chłodzenia lub uszkodzisz procesor. Chyba że mylisz z IHS, ale jego co najwyżej możesz spolerować lub zdemontować, ale nie założyć.

Wodą z kranu na pewno nie, bo zostawi minerały i osady, które nie będą korzystanie wpływać na temp. Najlepiej spirytus, albo budżetowo a skutecznie - zmywacz do paznokci, najlepiej najtańszy za 1,50 bo ma najmniej dodatków zapachowych i innych, które w tym przypadku tylko pogarszają sprawę. A zmywanie możesz ułatwić sobie patyczkiem higienicznym, który nie zostawi włosków.

Polecam Zalman STG2. Nakładanie ułatwia nagrzanie pasty przed użyciem - wtedy staje się bardziej plastyczna i miękka.

Stosuje od dłuższego czasu, sam mam na dwóch procesorach (jeden w laptopie) i naprawdę dobra pasta za małe pieniądze.

Witam zapewne chodziło ci o płytkę platiera :smiley:

Oczywiście jest coś takiego taka niby blaszka ale wada tego rozwiązania jest ze radiator musi odprowadzić 2x więcej ciepła

I to dlatego ze owszem jedna strona płytki np od strony procesora robi się lodowato zimna ale 2 bardzo gorąca i się nie zaleca tego do takich małych radiatorów

A stosuje sie częściej w chłodzeniu wodnym…

Polecam Zalman STG-2

Aha to dzieki za pomoc , zamówiłem tą pierwszą z tego testu ’ IC Diamonf 7 a do wyczyszczenia izopropyl :stuck_out_tongue: . A mam jeszcze pytanie co do waszego sposobu nakładania pasty . Wyczytałem że ktoś pisał w oparciu o testy żeby stara zestrzeć izopropylem (alkoholem) , na radiator dać "ziarnko ryżu " . Przez woreczek umyty alkoholem rozcierać raz w jedna strone potem w druga . A na koniec zestrzec to husteczką , by została tylko taka mgiełka :smiley: .A następnie dać 3/4 tego co wcześniej na procesor i rozsmarować brzegiem np karty bankomatowej umytej alkoholem :).

Zależy jaką masz konsystencje pasty, ja Zalmana rozsmarowałem kartą kredytową, potem docisk radiatorem i to wszystko.

Mam jeszcze 1 sprawe . TZn chodzi mi o to czy po nałożeniu pasty jest potrzebny jakiś czas żeby ona się wypaliła , wytopiła czy coś takiego , żeby spełniała swoja fynkcje na maxa . Bo przy starej przy włączeniu miałem 38-42 stopnie a teraz włączyłem i 49 O.O . a przy przeglądaniu internetu tak max 43 a teraz 51 O.O . Ta pasta co kupiłem miała konsystencje plasteliny i strasznie ciężko się ją nakładało !!

Zalman STG2. Stosuję od lat. Bardzo łatwa w rozprowadzeniu, a odprowadzanie ciepła bezkonkurencyjne! Kosztuje 20pln, ale wystarczy na kilkanaście aplikacji.

Zanim nałożysz pastę warto ją trochę podgrzać w jakimś kubeczku z gorącą wodą, wtedy zmieni konsystencję i łatwiej będzie ją rozprowadzić. Radiator też można ogrzać np. suszarką. Po tych zabiegach nakładasz niewielką ilość pasty na radiator rozsmarowując ją po całej powierzchni np. plastikową kartą. Warstwa ma być cieniutka, aby dobrze oddawała ciepło na radiator. Nie wiem jak w przypadku IC Diamond 7, ale pasty pełną sprawność uzyskują po kilkudziesięciu, i więcej, godzinach pracy.

Co do samej pasty to według mnie ostro przepłaciłeś. Taniej można kupić bardzo dobre pasty Chill Factor II i STG2

Dzieki to podgrzeje ją i nałoże jeszcze raz dal pewności :slight_smile:

Ja tam zawsze nakładam minimalną i równomierną warstewkę pasty na cały procesor oraz ślad / podkład pasty na samym radiatorze.