Jaka najlepsza przegladarka na Windows i jaka na Androida?

Jaka najlepsza przeglądarka internetowa na windows a jaka na Androida?

 

Dla mnie: Chrome

Testowałem:

  • Chromium - odpadła przez błędy z Flash Playerem,
  • Operę - błędy w wyświetlanych stronach,
  • Firefox - ślamazarność po dłuższym użytkowaniu,jaka na Androida?

 

Dla mnie: Chrome (chociaż miała jeden wysyp)

Testowałem (na Android 4.2.1 - ZTE V967s):

  • Maxthon - Przeglądarka na drugim miejscu po Chrome, ale coś zaczęło się sypać po dłuższym użytkowaniu,
  • Dolphin + Jetpack - po jakimś czasie przestała wczytywać strony i wyświetlała błędy,
  • Baidu - nie wyświetłała pewnych stron (i jest chyba po angielsku, chyba, że pomyliłem przeglądarki),
  • Naked Browser - mega szybka ale u mnie były błędy,

Tutaj masz test uzytkownika bravo: http://www.dobreprogramy.pl/bravo/Test-przegladarek-internetowych-2014-na-Androida,51361.html

 

Zawsze jednak najlepiej samemu sprawdzić, która tobie pasuje, bo przecież nie ponosisz żadnego ryzyka :).

Na komputer, to Firefox, albo dwa razy lżejszy CometBird, który ma prawie wszystko to samo, co Firefox. wszystko zależy od ustawień. Jak ustawiasz, tak masz. Bez usługi utrzymania, z czyszczeniem historii po wyłączeniu, oprócz ciastek, haseł i ustawienia stron, ze zmniejszeniem pamięci tymczasowej do jakie 14MB, to firefox, czy cometbird, z dwudziestoma dodatkami chodzi jak błyskawica. Chrome ładuje do 300 - 400MB dziennie plików tymczasowych, a co tam jest do ustawienia?

Dziwne, ale od pół roku flash się nawet nie zająknie na ie i firefoxie, czy cometbird. Można sprawić, żeby net był wygodą, ale z mulącym chrome - chromium, to się nie da, bo za dużo procesów, i zawsze za mało RAM…

@Bogdan_G: Właśnie dlatego poleciłem mu testować, bo jak widać inny sprzęt i inny człowiek = inna bajka :). W tym wypadku akurat testy nic nie kosztują.

Testy testami, zawsze to jest ogólne podsumowanie działania, albo pod reklamę produktu, ale pod konkretne konfiguracje, wg indywidualnych potrzeb, to już testy nie są oczywiste. Szybkość, niezawodność, - to zależy od ciężaru procesów, od ustawienia szybkości ładowania internetu (nawet w rejestrze), zniesienia limitów, ustawienia stronicowania, i wielu innych czynników. W tej chwili CometBird bierze 70K RAM i container 30K, ale dobreprogramy są trochę ramożerne. Jeśli mam 100Mb/s, to testy przeglądarek na innych wielkościach dostawców, to trochę kit. Chrome daje nieograniczony dostęp googli do systemu. Na pewne rzeczy po prostu się nie zgadzam. Na przeładowanie systemu też nie. Kiedyś po miesiącu używania chrome, zwolniło się po odinstalowaniu i poczyszczeniu wszystkiego po chrome, aż 1.5GB. Chodzi o ładowanie updaterów zwalniających ładowanie systemu itd.

na androida uc browser

@Bogdan_G Ja nie miałem takich doświadczeń z Chrome, ale nie ma co dyskutować. Niech kolega wybierze kryteria najbardziej mu odpowiadające i wybierze to co uzna za najlepsze.