Jaką neostrade wybrać?

Witam.

Na stronie tepsy nie ma tego infa wiec zwracam się z tym do Was. Chciałbym zakupić najtańsza oferte neostrada tp - wiem ze jest to pewnie opcja 128 ale czy ona sie opłaca? Jaka jest różnica miedzy poszczególnymi opcjami. Neta używam jedynie do przeglądania stron - czasem sciagam tylko jakiś plik powiedzmy 100mb i nie zależy mi żeby sciagną się szybko. Do tej pory używam internetu bezprzewoowego o szybkości 40kb/s - tzn. taki jest transfer przy sciaganiu plików. I wystarcza mi to w zupełniści. Ale ten net nie działa na moim laptopie a neostrada by działała. Za tego bezprzewodowego neta (który czesto się zawiesza) płace 35zł miesicznie. Pomóżcie. Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem.

Musisz sam zdecydować na co cie stać masz jeszcze kilka alternatyw w stosunku do tepsy np. netia, multimo. Transfer zazwyczaj podaje sie w kilobajtach a nie kilobitach tak jak to napisałeś zakladam ze chodziło ci o 40 kilobajtów :shock: przy nesotradzie 128 prędkośc maksymalną ściągania bedziesz miał ok. 16 kilobajtów na sekundę czy to mało czy dużo zależy od ciebie a po zatym dla stabilnej pracy neostrady niezbędny jest zakup modemu adsl innego niż dostajesz przy neo bo na tym co dają (usb) stabilne transfery nie są możliwe :twisted:

Tak, tak chodzi mi o 40 kilobajtów. Wiec, te 16 kilobajtów to zdecydowanie za mało :frowning: A ta wyższa opcja 256 to ile bedzie około kilobajtów? I jakbyście jeszcze mogli dać linka z cennikiem to by było super.

zadzwoń na infolinie do TPsy i się dowiesz ile co kosztuje. Fakt że człowieka to oni potrafią z równowagi wyprowadzić ale trzeba twardym być :wink: Przekalkuluj i sam zdecyduj. Weź tak duży transfer jak możesz za ta kasę, którą możesz przeznaczyć. Przyda się, czy to radio czy TV przez net itp dużo możliwości. 128 to zdecydowanie za mało i się nie opłaca. Myśl przyszłościowo, w koncu umowa to przynajmniej 2 lata. Albo rok ale to już poniżej opłacalności z tego co pamiętam.

…nie wydaje mi się, i co według Ciebie oznaczają stabilne transfery??..

Jak problemy z neostradą to raczej techniczne od nich a nie od modemu.

Jak dla mnie niewypałem to jest LIVEBOX

Złączono Posta : 27.09.2007 (Czw) 17:28

opcja 256 to w zasadzie jest 320 wiec kB będzie 40 tak jak chcesz. A z tym już w miarę można żyć. Choć TV nie daje rady oczywiście

128 za mało, ale jakbyś wzioł 512kb/s to by było :slight_smile:

512/8=64KB/s(transwer) tak się liczy bajt-8 bitów.

Dzieki za pomoc :mrgreen:

Kiper dobra rada…w moim miescie internet z bezprzeodowym modemem za darmo bez umowy na czas okreslony(moge sobie ja zerwac w kazdej chwili) dzialajacym z kazdym laptopem, z pelna obsluga techniczna z prednoscia 3MB/s czyli z 384kbps kosztuje 69 zl miesiecznie…najtansza opcja to 1MB/s czyli 128kbps i kosztuje 46 zl, takze bezprzewodowo(w sasiegu lokalu, ok 100m od domu net ciagle jest) .Rozpatrz sie czy nie ma u ciebie jakiej malej firmy oferujacej internetu na podobnych zasadach, jesli nie ma to polecam netie…brat za netie za 1MB placi 33zl miesiecznie :)a modem adsl sagema na oryginalnych sterownikach, nie na tych z netii nalezy do bardzo stabilnych.