Jaka Nokia E-series do 500-600pln?

Witam,

jak w tytule poszukuję nowego telefonu do 600pln(wolałbym mniej). Przejrzałem allegro, fora, google i zdecydowałem się na coś z Nokii serii E. Od telefonu oczekuję:

  • w miarę szybkiego działania systemu(bawiłem się Nokią N73 i szybkość była zadowalająca, innego porównania nie mam),

  • WiFi ,

  • GPS(opcjonalnie, ale fajnie jeśli będzie),

  • duży wyświetlacz,

  • klawiatura Qwerty(zależy mi na tym o dużo piszę, ale jeśli będzie coś innego, “lepszego”, to może być bez),

  • żywotna bateria.

Na multimediach zbytnio mi nie zależy, zdecydowanie ważniejsza jest dla mnie szeroko pojęta funkcjonalność, dobrze trzymająca bateria. Do dotykowego wyświetlacza nie jestem przekonany, ze względu na niezbyt przyjemne pisanie sms-ów i ogólnej funkcjonalności.

Wśród modeli, które mnie zainteresowały są: E52, E61i, E63. E61i jest najtańszy, o ok. 150-200zł od pozostałych, ale za to najstarszy. Wszystko byłoby ok. gdyby nie wiek telefonu, tego się najbardziej obawiam i nie wiem jak się ma jego działanie w stosunku do wspomnianych nowszych Nokii. E63 jest telefonem, który też mi odpowiada, ale porównując cenę do E52(różnica ok. 50zł), to E52 wypada znacznie korzystniej(wspomniany brak Qwerty, ale możliwości i wygoda chyba większe). Naczytałem się na innych serwisach, że E52 jest wyjątkowa wadliwa, ale tutaj na forum opinie są trochę inne.

Ciężko mi jest coś wybrać, telefon ma mi służyć minimum 2-3 lata(tak jak poprzednie) i nie chciałbym kupić czegoś nieodpowiedniego. Wybrałem te modele, ale jeśli polecacie coś innego(modele, producenci) to jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam,

at-clan

Może Nokia E71:

-Wi-Fi

-GPS (Ovi Maps, Garmin, Sygic działają wyśmienicie)

-Wyśw. ten sam co w E52 z tym, że w poziomie (według mnie wygodniejsze do internetu)

-Wygodna klawiatura QWERTY, osobiście posiadam ten telefon i jestem bardzo zadowolony.

-Bateria jest bardzo dobra najkrócej wytrzymała mi niecałe 4 dni, a najdłużej 7 dni

-Muzyka na oryginalnych słuchawkach nie powala, ale daje rade. Osobiście korzystam ze słuchawek Bluetooth i jest super.

Mówisz, że prędkość symbiana w N73 Ci wystarczała, ale w porównaniu do E71 to straszny muł. E71 działa bardzo płynie.

Jedyną kwestią jest cena, ale za 600 zł można dostać stan idealny. Moja jest używana od lipca i wygląda jak nowa (strasznie dbam o telefony, E71 od nowości noszona w oryginalnym pokrowcu, dołaczonym do zestawu). Ostatnio nawet się zastanawiałem nad sprzedażą, ale jakoś mi jej szkoda cały czas.

Gdybym miał większy budżet to bym wziął E71 od razu. Niestety do 600pln(a chciałbym mniej) nie dostanę nowego lub “prawie” nowego E71, stąd szukam czegoś tańszego ale podobnego. Najmocniej się zastanawiam nad E61i - cena jest bardzo dobra, opinie słyszałem pozytywne o tym modelu ale nie wiem czy jest sens inwestować w ciut stary model. Poza wspomnianym przez Ciebie E71 możesz mi coś doradzić innego lub pomóc w wyborze pomiędzy moimi początkowymi typami?

Nokie E52 z nowych serii nie sa wcale takie złe. W pierwszych seriach telefony miały strasznie wadliwe płyty główne, potem zostało to naprawione.

Dzięki za odpowiedź. W takim razie będę rozglądał się za E52, może też E71 jakoś uda mi się trafić okazyjnie. Nie wiem czemu ale coś mnie ta E61i ciągnie, nie wiesz czy można zrobić update systemu z wersji 6.1(fabryczna E61i) do wyższej i czy wszystko będzie działało poprawnie ?

Jeśli ktoś ma inne propozycje, opinie to czekam, ostateczna decyzja nie została podjęta :slight_smile:

Niestety o E61i nic powiedzieć nie moge bo nie miałem do czynienia, ale wiem, że jest dość sporych rozmiarów, Symbian jest w wersji s60v3 9.1 i nie da się zaktualizować. Bateria niby też 1500mAh, ale nie wytrzyma tyle co w E71 czy E52.

Co do E71 mogę się zastanowić nad swoją (uż wczesniej jak mówiłem chcialem sprzedać bo chcę coś z androidem, ale w końcu zostałem przy e71). Cena raczej ta twoja górna granica bo jest na prawdę idealna. Oczywiście gwarancja jest producenta i bez lock’a.