Jaka nowa bateria do notebooka HP nx7400?

(Sucat) #1

Witam!

Posiadam laptopa HP nx7400 ey508es. Po ponad 2 latach użytkowania zaczyna mi padać bateria. Trzyma max 20-30min. No i chciałbym obecną baterię wymienić na nową, ale niestety nie mam pojęcia jaką. Czy lepiej na kompletnie nową, czy może być regenerowana? Jak one w porównaniu do siebie się zachowują? Jakiej pojemności najlepiej powinna być nowa bateria? Może ktoś pomoże mi znaleźć odpowiednią? Widzę, że tam podają na stronach jakieś serie i modele. To może ja dokładnie opiszę baterię:

SERIES HSTNN-CB30

10,8V / 43Wh

Li-Ion 6 cell

Proszę o pomoc i wyjaśnienie wątpliwości.

(MarS) #2

Wybór należy do Ciebie czy regenerować ogniwa - co wyjdzie taniej, czy kupować oryginalną baterię za ciężkie pieniądze (ponad 400 zł)

(Sucat) #3

mnie interesuje kupno nowej baterii. I interesuje mnie jak zachowują się baterie regenerowane? I jak zachowują się zamienniki? A gdzie oddać też baterię do regeneracji w razie czego?

prosiłbym o dopasowanie baterii do mojego notebooka jakąś ofertą sklepu internetowego lub allegro.

(A Ptas) #4

Uwaga na baterie Whiteenergy - wczoraj właśnie taką kupiłem - cena ok 260zł - niby bateria oryginalnie nowa na ogniwach samsunga.

Tyle że po sformatowaniu max ładuje do 15% i trzyma ok 20 minut...

Niestety dopiero teraz dotarłem do podobnego problemu:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=419136&pid=5945769&st=0entry5945769

Czy ktoś ma pojęcie co może być nie tak ?

Oryginalna bateria miała 10.8V i 4400mAh - nowa ma takie same parametry, w specyfikacji pisało że zastępuje on model HP.

Pozdrawiam

Arek

(iwa nike) #5

bystra może reklamuj baterię?

(A Ptas) #6

Już napisałem do sklepu maila (Komputronik) - zobaczymy co odpowiedzą.

Zastanawiam się czy to sama bateria jest nie tak, czy np coś z notebookiem, lub zasilaczem może być nie w porządku ?