Jaka obudowa mATX czy ITX

Witam.

Kupuję komputer PC, ktory będzie cały czas w salonie podpięty do TV. Przyszło mi do głowy, że nie muszę kupować dużej obudowy, tylko mogę wybrać coś mniejszego. Na stronie Arestu są 2 mniejsze formaty mATX i ITX. Z tego co wyczytałem, najmniejsze jest ITX. Jednak czy mniejszy rozmiar oznacza także droższy, mniej wydajny sprzęt, jak w przypadku latopów?

Z góry dzięki za pomoc.

Niekoniecznie mniej wydajny, z pewnością małe ITXy są ograniczone możliwością rozbudowy. Niestety za kompaktowość trzeba dopłacić ekstra.

Jeśli buda ma być gościem salonowym, zainteresuj się http://www.mini-itx.com.pl/p/10/303/obudowa-inter-tech-e-m5-mini-itx-obudowy-itx.html

Świetnie wykonana i solidnie, ma bardzo grube ścianki aluminium, choć może montaż nie jest tak przyjemny i łatwi jak w dużej budzie - trzeba większość rozkręcić. Wejdzie w nią płyta zarówno ITX jak i mATX oraz zwykły zasilacz i jest przyzwoicie tania. Mam i bardzo sobie chwalę (po drobnej modyfikacji zamontowałem tam swobodnie 4 HDD 3,5" pod płytą ITX)

Wiem, że w mniejszą obudowę właduje mniej dodatków, ale bardziej chodziło mi , czy np płyta głowna do małej obudowy za 300 zł nie będzie mniej wydajna od płyty głownej do dużej obudowy za 300 zl. głównie chodzi mi to o płytę i kartę graficzną.

Z tego co czytałem bardziej będzie mi odpowiadać ITX.

Jednak czy w okolicach 3 tys zł ten sprzęt jest warty uwagi?

http://allegro.pl/alienware-alpha-i7-dell-i6164019017.html

Nie, takiego zestawu nie możesz rozbudować w przyszłości, a jego specyfikacja nie zachwyca.

 

Jeżeli chcesz zbudować coś wydajnego to nie bierz nic mniejszego od mATX, z prostego powodu: w takim formacie dostaniesz bez problemu płyty z 4. slotami RAM, i nie musisz obawiać się o odprowadzanie ciepła (o ile nie zamontujesz grafiki o TDP ~300W).

Myske, że nie bede potrzebował aż 4 slotów. 8 ew 16 gb spokojnie mi wystarczy. A tego co o grafice napisałem niestety nie rozumiem.

Jemu chodzi o to, że w małych obudowach generalnie nie poleca się montować bardzo wydajnych podzespołów, o dużym poborze energii, ze względu na ograniczą ilość miejsca oraz możliwości chłodzenia. Oczywiście są wyjątki.

Ok. Czyli jeśli chciałbym złożyć komputer za 3000 zł to lepszą konfigurację uzyskam w obudowie mATX niż ITX?

A mozna określić jaką będzie różnica w wydajności? Bo ja nie używam komputera do jakiś super gier 

Obecnie zastanwiam się między tymi dwoma. Rozumiem, że lepszym wyborem będzie ta pierwsza?

http://www.arest.pl/produkt/obudowy/,Magazyn:0;Typ+obudowy:m_2dATX,33/46262/BITFENIX-Phenom-Micro-ATX-m-ATX-bez-zasilacza-USB-3-0-czarna-logo-Nvidia/

http://www.arest.pl/produkt/obudowy/,Magazyn:0;Typ+obudowy:ITX,33/48718/BITFENIX-Prodigy-NVIDIA-m-ITX-bez-zasilacza-USB-3-0-czarna/