Jaka oferta internetu na kartę jest najlepsza?

Witam! Nie miałem pojęcia gdzie napisać i uznałem że tu będzie najlepiej. Jak nie to proszę o przeniesienie.

Do Rzeczy. Interesuje mnie oferta mobilnego internetu na kartę (o internecie kablowym nie mam co mażyć). Narazie mam w 36i6 i co miesiąc pakiet 512MB (ale to juz dla mnie robi się mało). Grzebiąc po stronie Plusa natrafiłem na bonusy w IPlusie na kartę (od doładowania bonus). Tam bym miał 2GB na dwa miesiące (co dwa miesiące mam przelew od taty za 50zł, ale dostaje bonus za przelew czyli mam ponad 60zł). Czy może jest jeszcze jakaś lepsza oferta? Podpisanie umowy raczej odpada… ;/

Jako modem służy mi uszkodzony K800@K810. Mam 40% zasięgu w porywach do 100%. ;D Jeśli chodzi o operatora to zależy mi tylko na tym żeby miał u mnie zasięg (podajcie jaki operator jest najlepszy to sprawdzę TechModem siłę zasięgu). Planuje zakup modemu UMTS 2100mHz + antena kierunkowa.

Mówcie co o tym sądziecie. :wink:

Plus ma ponoć dobry zasięg , w playu znajoma wziela i w centrum duzego miasta jej przerywało polaczenie, co do innych nie wiem ja bym chyba brał tego plusa :wink:

Mam zamiar teraz wziac wlasnie mixa w plusie tylko dlatego ze maja tani net (google maps itp)

Szukałem kodów na migrację i obcykałem sposób na wypróbowanie tego iPlus. Siostra ma w 36i6 pisz mow dobowy. Wezme jej fon i przeniose do SimDaty. Przetestuje i najwyżej wróce do 36i6. Jej taryfa różnicy nie robi - to 8-letnie dziecko. ;D

EDIT

A co do Play to z tego co się orienyuje to korzystają z nadajników Plusa i mają kijowy zasięg. Ale mają wdrożyć własne nadajniki 3G i być może będą mieli lepszy zasięg od Plusa. Gdzies to czytałem.

EDIT2

Ale wtopa. :smiley: Play juz w tej chwili wdraża nadajniki ale nie 3G tylko 4G. I być może uda mi się sciągnąć zasięg. Zobaczymy.

Te 4 g to trochę ściema:P

Ale play dał nowe nadajniki umts 900 :stuck_out_tongue:

ale potrzeba modemu aby to obsługiwał:P

Play za 50zł daje 4GB więc spokojnie wystarczy na surfowanie, na allegro można kupić aktywowane startery Orange z limitem ok.12GB za 50zł, a plus daje w zasadzie najmniej.

Nie sugeruj się reklamami Play o 4G bo ma to tyle wspólnego z rzeczywistością co bajka o Królewnie Śnieżce.

Ja uzywam playa z modemem huawei e169, i powiem tak - jest w porzadku pingi po 90-120 ms co pozwala mi grac online :wink:

Play to jedynie jak ma robić za ‘internet stacjonarny’ po wcześniejszym sprawdzeniu zasięgu. Zasięg tylko w miastach- takie to pseudo mobilne :)… Teraz na nartach sytuacja była na tyle śmieszna, że musiałem komunikować się przez gg, bo iplus łapał w miarę sprawnie egde, a moja komórka w play’u nie znajdowała praktycznie sieci. Poza tym (domyślam się że na kartę nie lepiej- ja brałem na abonament) ograniczenie przepustowości do 1Mb przy takich ‘super technologiach 4G’ jest co najmniej śmieszny. No i też nie ma możliwości zniesienia limitów na noc… Play cenowo może trochę lepiej wychodzi, ale nic dziwnego, bo jest daleko w tyle jeżeli chodzi o ofertę.

Wiesz co niedługo play zwiększy prędkośc 15 konferencja prasowa pewnie dotycząca tego:]

już użytkownicy mają po 2,3,5 mb/s

ale tylko nie w ofercie play online:P

Ja wziełem iplusa na kartę dziś doładowałem konto na 100zł za 90zł kupiłem doładowanie

Dostałem 115 zł na konto z tego 5zł pozostawiłem resztę przelałem :stuck_out_tongue:

Mam 6 gb netu i ważnośc pół roku:)

Ja korzystam z internetu w orange free na kartę przy doładowaniu konta za 50zeta dostaję bonus 2.5gb a te 50 mogę wygadać i wyesemesować transfer i srodki na koncie ważne są 3 miesiące, doładowanie 100zł to 7gb i 100 do wykorzystania w poł roku (jak skonczy sie ten bonusowy transfer to płaci się 1gr za 100kb, więc myślę, że spokojnie mogę polecić tą opcję.

A nie wkurza cię kompresja??

Z własnych doświadczeń i brata.

Ściągamy dużo - Warto wziąć Play. Używałem w Poznaniu, Kołobrzegu, Świnoujściu ogólnie nie miałem nigdy problemów w miastach. W pociągu też się połączyłem jak jechałem przez jakieś wygnajewo wracając z nad morza. za 50zł mamy internet przez 56 dni

Chcemy jak najmniej płacić za internet - Orange :slight_smile: za 50zł mamy internet przez 90 dni

Do wszystkich co narzekają na PLAY jak macie beznadziejne modemy to i zasięgi macie beznadziejne.

w iplusie za 100zł mamy 6 miesięcy a w orange 5 :stuck_out_tongue:

ja przystaje przy play, ale mysle nad przejsciem na abonament za 49 zl 7 gb transferu i noc bezlimitow.

Wg mnie warto:)

a jak się sprawuje Orange Free ? czy warto inwestować w tą opcje za 19 zł ?(sś tam jakieś dodatkowe przywileje)?

Nie warto tam nie ma transferu,tylko w nocy można normalnie korzystać z netu w dzień płacisz więc może być nawet tak że 100 zł zapłacisz a nie 30,ją ze swojej strony polece ci plusa jeśli chcesz mieć wszędzie net i playa ale on działa tylko w miastach :frowning:

no tak , ale to chyba wszystko zależy od potrzeb. Osobiście wydaje mi się ,że dobrze że są takie przedziały cenowe, na pewno jest to jakies udogodnienie, tym bardziej,że przy takiej stawce można też korzystać z nielimitowanego transferu nocnego.