Jaką ofertę wybrać i czy są simlocki?

Witam,

więc kiedyś byłem w Plusie, teraz przeszedłem do Orange, ale nie podoba mi się tu. Dlatego chciałbym powrócić do plusa :slight_smile:

I tu moje pytania:

  1. Czy jak biorę w Mix Plusie telefon to mają simlocki, bo coś słyszałem, że Play, Era i Plus dają już telefony bez. Albo czy będzie można za free zdjąć go w salonie?

  2. Jaką ofertę proponujecie w Mix Plusie ? Telefon góra żebym 180zł wydał i max 30doładowań po 30zł. Byle nie samsung i plusfon :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Tak, Play i Era dają telefonu bez simlocków. Co do Plusa, to w marcu pojawiła się informacja, że oni też wprowadzą sprzedaż telefonów bez simlocka, a ma to nastąpić wciągu kilku miesięcy więc na dzień dzisiejszy raczej telefony Plusa mają jeszcze simlocka.

Można natomiast zdjąć go w salonie bez utraty gwarancji za odpłatnością - 75zł.

z tego co wiem to plus ma nadal simlocki w telefonach; tylko play i era nie mają :slight_smile:

musi być plus? a może play mixtura?

o nie :stuck_out_tongue: play odpada - nie cierpię tej sieci. Znajomi są i kasa ucieka im jak woda. W orange też tak mam. W plusie mi było dobrze, ale że miałem znajomych w orange to przeszedłem… Era też odpada.

Kiedyś siedziałem w tym temacie ale z biegiem czasu pozmieniało się więc proszę Was o radę :slight_smile:

że co?

możesz to rozwinąć?

zapewne nagadali ci tak byś nieprzechodził do play bo zarabiają na tobie (darmowa minuta za 2odebrane z innej sieci:) )

No koleżanka np zadzwoni parę razy i już nie ma kasy. A później rachunek 90 zł przychodzi nie wiem czy kłamią ale ja im wierzę.

Bo w orange mam tak, że kasa sama znika :expressionless: A mianowicie - doładowuję konto 25zł - dostaję w prezencie 12.50 zł plus 200smsów. Kupuję pakiet 600smsów. Łącznie do wykorzystania mam 800smsów i do wykorzystania powinienem mieć 31,50 skoro pakiet 6zł kosztuje. Lecz na 2 dzień chcę wysłać esa a tu nie da się. Nie wiedziałem co jest grane - patrze na stan konta a tu 12groszy mam tylko ??? !!

A dodam, że blokuję klawiaturę więc nic mi się nie wcisło i nie dzwoniło, i nikt inny nie korzysta z telefonu mojego.

Także teraz mogę w wszystko uwierzyć :smiley:

To co dostajesz i kupujesz w pakietach jest do wykorzystania w Orange. Jeśli dzwonisz/piszesz do innych sieci to kasa ubywa. Dziwnie to wszystko oceniasz, przecież na Orange online masz wszystko jak na tacy, widzisz ile czego masz i ile kiedy wydałeś.

Chyba po prostu nie radzisz sobie z zarządzaniem swoim kontem.

Oczywiście, że piszę tylko do orange. A na koncie online po co mam sprawdzać ?:expressionless: Chyba wiem ile i do kogo piszę.

tylko że to są jednostkowe przypadki; wystarczy zgłośić reklamacje, a jak nie odpiszą to po 30dniach uznaje się za uznaną…

Zresztą rób jak chcesz to nie ja biore telefon tylko ty :slight_smile:

Chciałem się tylko doradzić :stuck_out_tongue: Ale może coś fajnego wybiorę.

Pozdro

Chyba jednak nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kasy z konta nie znika tak po prostu. Jestem w Orange od 7 lat i mnie nigdy nic nie zginęło. Kupuje też pakiety smsów, minut i nic nie tracę. Jeśli czegoś nie wykorzystam to przechodzi mi na następny miesiąc, a że ciężko jest mi miesięcznie wysłać 600 smsów, to już mi się ich uzbierało kilka tysięcy.

Jeśli nadal twierdzisz, że Orange Cie okrada, to zgłoś reklamację, a jak to nie pomoże, to idź dalej np. rzecznika praw konsumenta.

Jak byłem u nich to powiedzieli, że nic nie mogą zrobić. Bo nie znają przyczyny i czemu mogło tak być. Raczej tylko reklamacja mi pozostaje.

Może jesteś TYM szczęśliwym klientem, ale zawsze jest ktoś kogo oszukują, a że padło na mnie to już peszek - stracą klienta.

jezeli masz watpliwosci to mozesz zawsze zlozyc reklamacje i wtedy sie wyjasni co i gdzie bylo wyslane i ile kosztowalo