Jaka opłata za internet

Witam,

Mam pytanie odnośnie opłaty za internet. Umowę podpisywałem za czasu kiedy firma od, której mam internet nie była spółką. Po okresie pół roku firma przekształciła się w spółkę Z.o.o. Nie podpisywałem nowej umowy.

Następnie ta spółka po pół roku została sprzedana Lanet spółka z.o.o.

Po kolejnym pół roku spółka została przejęta przez Internetia spółka z.o.o.

Internetia życzy sobie za taką prędkość jaką mam obecnie prawie 200 zł. Obecnie płace według starej taryfy czyli 60 zł.

Związku z tym mam pytanie czy jeżeli skończy mi się umowa, którą podpisałem jak pierwotna firma nie była spółką,a jej regulamin mówił, że umowa po danym okresie jest przekształcana na czas nieokreślony to czy będę płacił dalej swoje 60 zł czy już 200 zł.

Wycinek z regulaminu:

no tak ale pewnie tamten regulamin juz nie obowiązuje

Obowiązuje bo inaczej płaciłbym te 200 zł od chwili kiedy spółkę przejął LANET.

Dodam jeszcze teraz, że i LANET i Internetia są spółkami córkami NETII i z przecieków słyszałem, że w Grudniu ma już to być docelowo NETIA.

chyba rozwiązanie jest jedno… do końca umowy będziesz płacić 60zł… potem zaproponują już nowy cennik

Obowiązuje na tyle na ile jest spisana, po jej wygaśnięciu będziesz miał zaproponowane nowe warunki, czyli wyższą cenę.

I wszystko jasne :slight_smile:

Netia przejęła kilka wrocławskich spółek ethernetowych, tyle że klienci tych spółek niekoniecznie o tym wiedzą. Wszystkich obowiązuje oferta, którą mieli u dotychczasowego dostawcy a w przypadku zakończenia umowy proponowane są albo usługi Netii (ADSL), albo usługi spółki ethernetowej. Na pewno nie będziesz miał po zakończeniu umowy oferty gorszej, niż dotychczasowa.

to już wiemy, czytać młodzieży wyżej